GRY
 
 

Spektakle dla dzieci - 20-21.04, Warszawa

Zapraszamy do Warszawy na spektakle dla dzieci w Forcie Sokolnickiego.

plakat, spektakl, spektakl dla dzieci
Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego
 
„ALI BABA I CZTERECH ROZBÓJNIKÓW” – spektakl 
sobota, 20 kwietnia
godz. 11.00 i 13.00
 
Brat i Siostra śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita, porywa do wspólnej zabawy.

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103, trwa około 45 minut.
 
Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI
 
- to profesjonalny, autorski teatr; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. W spektaklach prezentuje różne formy teatru lalek i piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną na żywo. Bawi i uczy; sprawdza się na profesjonalnych scenach i w maleńkich salkach najgłębszych zakamarków naszego kraju.
 
„W Rytmie Kleksa” – spektakl 
 
niedziela, 21 kwietnia
godz. 13.00 
 
W Rytmie Kleksa to spektakl muzyczny dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Oparty jest na piosenkach z „Akademii Pana Kleksa” i z „Podróży Pana Kleksa”. Jest to dowcipnie i z ogromnym wdziękiem opisana podróż małego chłopca Stasia w krainę snu, gdzie spotykają go bohaterowie wierszy Jana Brzechwy. Kolorowe i wyraziste postaci, ciekawa i pełna emocji historia oraz na nowo zaaranżowane dobrze znane wszystkim bajkowe piosenki, pozwolą każdemu widzowi przenieść się w świat baśni, wyobraźni i dziecięcych marzeń.
- Przy Rytmie Kleksa bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli - mówi Kinga Ilgner, aktokra i pomysłodawczyni wydarzenia. – Chcemy zainteresować jeszcze szerszą publiczność piękną historią Stasia i prezentować dzieciom bogactwo naszych rodzimych, polskich baśni i bajek. Zależy nam na wspieraniu i promowaniu pereł polskiej literatury - dodaje.
 
Reżyseria - Anna Seniuk
Teksty piosenek - Jan Brzechwa
Muzyka - Andrzej Korzyński
Scenariusz- Anna Seniuk, Kinga Ilgner, Mikołaj Tabako
Występują - Aneta Todorczuk - Perchuć, Anna Oberc, Kinga Ilgner, Maciej Wojdy
Muzycy - Tomasz Krezymon, Mikołaj Tabako, Dawid Somlo, Mikołaj Nowicki
 
CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO 
ul. Czarnieckiego 51, www.nowyfort.pl, info@nowyfort.pl, 
Rezerwacje: rezerwacja@nowyfort.pl 
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj