GRY
 
 

Spektakle w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

22,29.01.2012 r., Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza dzieci na dwa spektakle Teatru Lalki i Aktora „Parawan”.

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

Pierwszy to widowisko obrzędowe, opierające się na staropolskich tradycjach i obyczajach, z którymi we współczesnym świecie najmłodszym niezwykle trudno się zetknąć. Drugi spektakl to najnowsza propozycja „Parawanu” - bardzo nietypowe i zaskakujące „Wariacje”.

Informacje o spektaklach:
Niedziela, 22 stycznia, godz. 12.00
Z Szopką Na Ten Nowy Rok
Widowisko obrzędowe nawiązujące do tradycji chodzenia po kolędzie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Tekst przedstawienia oparty jest na szopkowych widowiskach z okolic Lwowa, Przemyśla, Sanoka i Rzeszowa, grywanych jeszcze pod koniec XIX wieku. Na scenie wystąpią lalki - Święta Rodzina, król Herod, Diabeł, Śmierć, Czarownicy oraz tworzący żywy plan aktorzy - Rusin, Babulinka, Żyd i Żydówka, Kolędnicy z gwiazdą i zabawny Turoń. Nie zabraknie również tradycyjnej muzyki ludowej i znanych kolęd.

Sala Teatralna Zajazdu Kościuszkowskiego
Bilet: 10 zł

Niedziela, 29 stycznia, godz. 12.00
Wariacje
Najnowsza propozycja Teatru „Parawan” to spektakl teatru formy w reżyserii Filipa Budweila. Aktorzy „zredukowani” są do roli animatorów i pozbawieni cech indywidualnych. Schowani za formami, oddają im swoje dusze i emocje. Widzów zaś na pewno zauroczy gra niewidocznych aktorów, animacja niespotykaną formą - pudła i pudełka, gra światłami i muzyka, która podkreśla atmosferę tego pełnego „czarów” i niespodzianek przedstawienia, bowiem… okazuje się, że to wszystko sprawka nieznanych przybyszów z kosmosu! Budweil działał do tej pory w Teatrze Figur, znanym z niekonwencjonalnych animacji dla dzieci i dorosłych.
"Wariacje" nie opowiadają żadnej fabuły, zbudowane są z luźno powiązanych ze sobą etiud animacyjnych. Z prawie dwustu pudeł na oczach widzów powstają kolejne budowle: pogański Totem, Stonehenge, egipska piramida, Partenon, Koloseum, kościół Mariacki, paryska wieża Eiffla, mur berliński i Miasto Przyszłości.

Sala Teatralna Zajazdu Kościuszkowskiego
Bilet: 10 zł

więcej »

Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj