GRY
 
 

"Śpiąca królewna" w Wodzisławskim Centrum Kultury

4.11.2011r. godz.9.30 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci (od 4 do 10 lat) na przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

wydarzenia, Wodzisławskie Centrum Kultury
Przedstawienie, na motywach klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena, o prostym przesłaniu. Pozbawione natrętnej dydaktyki, uwrażliwiające odpowiedzialność za podejmowane decyzje i ich konsekwencje.
Przyjęte założenia kompozycyjne, w tym rozgrywanie niektórych epizodów w przestrzeni widowni, aktywizuje odbiór dziecięcej publiczności. Równowaga żywego planu i gry lalką trafia w oczekiwania estetyczne dzieci oraz pobudza ich wyobraźnię.

Bajka opowiada o królewnie skazanej przepowiednią złej wróżki na stuletni sen. Nim królewna z całym królestwem zapadnie w sen, poznajemy wady i przywary pary panującej. Dziecięca publiczność bardzo łatwo utożsamia się z tytułową bohaterką – nie tylko ładną i rezolutną, ale obdarzoną dużym poczuciem humoru.

Dystans do baśniowego tła podkreślają imponujące lalki-mupety i muzyka, dowcipnie łącząca cytaty, grę słów i popkulturowe echa.

Scenariusz:                Marta Guśniowska
Reżyseria:                 Ireneusz Maciejowski
Scenografia:              Michał Golubowski
Muzyka:                    Piotr Klimek
Choreografia:            Arkadiusz Buszko

cena biletów: 15 zł
miejsce: sala widowiskowa w Wodzisławskim Centrum Kultury
wykonanie: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Czas trwania: 1 godz. 15 min. (w tym przerwa: 20 min.)
 
REZERWACJA BILETÓW: Iza Sobota, WCK, (32) 45 54 855

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj