ciąża, sen
fot. janaromanova.com

Śpiący przyszli rodzice - zdjęcia, których nie zapomnisz!

Sprawdź, jakie pozycje do snu wybierają przyszłe mamy. Czy odnajdujesz wśród nich samą siebie?
Marta Kabulska
ciąża, sen
fot. janaromanova.com

Jana Romanova jest rosyjską fotografką dokumentalną. Ostatnie 5 lat spędziła na pracy nad projektem "Waiting", który składa się z 40 zdjęć, czyli tylu ile tygodni trwa ciąża.
 
Na każdej z fotografii znajduje się para śpiących ludzi (czasem również dzieci) – mężczyzny i ciężarnej kobiety, nie modeli, lecz młodych przyszłych rodziców mieszkających w Rosji. Sesje odbywały się wczesnym rankiem, a zdjęcia wykonano ze szczytu drabiny.
Bez retuszu, Photoshopa, tylko naturalni ludzie, przyszli rodzice. Fotografce udało się uchwycić wyjątkowy moment, pokazujący szczególną więź między dwojgiem ludzi. Odkryte kobiece brzuchy, czasem dzieci, zwierzęta, tu spadająca kołdra, tam rozrzucone zabawki - to wszystko sprawia, że zdjęcia są niesamowicie intymne.

 

Dear friends, 19 days left to support the crowdfunding of the "Waiting" photobook and now we have 41% (thank you Vlad...

Posted by Jana Romanova on 24 marca 2015

Sama autorka Jana Romanova tak opowiada o projekcie: "Wszystko zaczęło się w 2009 roku, gdy w ręce wpadło mi zdjęcie moich przyjaciół podczas snu oczekujących narodzin córeczki. Pośrodku wielu pragnień, ćwiczeń, przygotowań, radości oraz bólu, nie było zbyt wiele czasu na spokój. A jednak znalazłam moment, kiedy rodzice znaleźli chwilę na błogi odpoczynek ... Udało mi się znaleźć naprawdę otwartych ludzi, którzy zgodzili się nie tylko na wpuszczenie do domu obcej osoby, ale i pozwolili jej obserwować ich sen, wspinać się po drabinie, hałasować, trzymać aparat tuż nad ich głowami i czekać." – wspomina kobieta.

W każdej z fotografii można znaleźć coś niesamowitego, uroczego kryjącego się w ułożeniu ciał śpiących par, ich symetrii.

A tobie, w jakiej pozycji do snu w trackie ciąży było najwygodniej? - piszcie w komentarzach

 

55% and 9 days to go! Thank you Hiroo Suzuki, Marco Pinna, Eliane Esther Bots, Maria Morina, International Summer School...

Posted by Jana Romanova on 3 kwietnia 2015

 


Więcej zdjęć znajdziecie tu: zdjęcia śpiących par.

Zobacz też: Sen w ciąży – najlepsze pozycje do spania
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy