GRY
 
 

Tato, spokojnie, to tylko dzidziuś! Z tymi radami będzie łatwo

Kochasz wasze maleństwo ponad życie i bardzo chętnie byś je wykąpał, przewinął, nakarmił. Tylko jak się do tego zabrać? Oto kilka rad dla taty.

tata i niemowlę
fot. Fotolia
Spróbuj stawić czoła nowym obowiązkom, a nie uciekać od nich – w końcu nie z takimi trudnościami radziłeś sobie w życiu.

Potrzebujesz trochę wiary w siebie, a na pewno wszystko pójdzie jak z płatka – choć może nie od razu.

Opieka nad noworodkiem: dobra organizacja to podstawa

Potrzebna ci dobra organizacja – przed np. kąpielą niemowlęcia przygotuj wszystko, co będzie potrzebne, byś nie musiał z nagim dzieckiem biegać po domu w poszukiwaniu pieluszki.
Redakcja poleca: Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]
O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!

Tato, spędzaj dużo czasu z dzieckiem

Zajmuj się niemowlęciem w każdej wolnej chwili – szybko przekonasz się, że jest całkiem fajną małą osóbką, która nie tylko je, śpi i śmiesznie ziewa, ale również czujnie reaguje na dotyk i bodźce, błyskawicznie się rozwija i uczy.

W co się bawić z niemowlakiem?

Nie wiesz, jak się bawić z niemowlakiem? Próbuj wszystkiego! Rób śmieszne miny, zatańcz przed nim w czapce z T-shirtu, pokaż, jak szeleści gazeta... Z pewnością uda ci się rozśmieszyć malucha, a ty sam przekonasz się i odkryjesz, jak mnóstwo fantastycznych rzeczy jest w zwykłej codzienności (bo przecież żaden dorosły nie potrafi tak pięknie dziwić się widokiem liści na drzewach albo cieniem twojej ręki na ścianie jak twoje dziecko).

Przeczytaj też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami