Gwiezdny projektor Fisher Price
fot. Fisher Price

Spokojny sen malucha, czyli jak zamienić łóżeczko w przytulną przystań

Zdrowy i spokojny sen dziecka ma znaczący wpływ na jego rozwój psychofizyczny. Wyspany maluch będzie miał więcej siły i energii w ciągu dnia, będzie pogodniejszy i lepiej skoncentrowany. Pamiętajmy, że maluch oprócz wypoczynku w nocy, potrzebuje snu również w ciągu dnia. Jak zapewnić maluszkowi spokojny sen?
Gwiezdny projektor Fisher Price
fot. Fisher Price
Nadmiar wrażeń zdobytych w ciągu dnia może zakłócić pracę niedojrzałego układu nerwowego dziecka. Maluch w nocy może odreagowywać płaczem. Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Bardzo często z pomocą przychodzą specjalne usypiacze, które pomagają w wyciszeniu maluszka. Sprawdź, co najlepiej zadziała na twojego malucha.

Jak wyciszyć dziecko przed snem?

Nie wszystkie dzieci w podobnym wieku wymagają tej samej ilości snu. Zapotrzebowanie na sen zależy od temperamentu, pory roku, sposobu spędzania dnia. Jeżeli twoje dziecko ma kłopoty z zasypianiem, możesz wprowadzić je w nastrój za pomocą karuzeli z misiami. Gdy maluch ujrzy gwiezdny pokaz światełek, a do tego usłyszy kojącą muzykę, biały szum i odgłosy przyrody, poczuje się bezpieczny i odprężony. Karuzela z misiami i projektorem 3 w 1 rośnie wraz z dzieckiem — od łóżeczkowej karuzelki z napędem wyświetlającej gwiezdny pokaz światełek i wyposażonej w trzy kojące tryby dźwięku po uspokajacz, który można postawić na blacie, lub karuzelkę przyczepianą do spacerówki! Misie delikatnie „płyną” nad głową dziecka, a na ścianie i suficie wyświetlany jest subtelny gwiezdny pokaz światełek otaczający dziecko kojącymi widokami. Dzięki pilotowi projekcję i dźwięki możesz włączyć bez przeszkadzania dziecku.


Jeżeli twoje dziecko uwielbia maskotki i nie wyobraża sobie zaśnięcia bez towarzystwa którejś z nich, wybierz słodkiego misia z gwiezdnym projektorem. Ten niesamowity projektor-uspokajacz 2 w 1 wraz z dołączonym do niego misiem-przytulanką, stworzy komfortowy nastrój na drzemkę. Urządzenie ma wiele funkcji, m.in. świetlną projekcję gwiazdek, zmieniającą kolor lampkę nocną oraz różnorodne dźwięki i muzykę, by łatwo można było odkryć kombinację, która najlepiej zrelaksuje maluszka i przygotuje go do snu. Słodka, przenośna pluszowa zabawka to idealna przytulanka dla Twojego maleństwa. Zmieniająca kolor lampka nocna i spokojna muzyka pomagają dziecku przygotować się do snu. Projektor świetlnych gwiazdek i uspokajająca muzyka oraz dźwięki pomagają maluszkowi zrelaksować się, a jednocześnie rozwijają zmysł słuchu i wzroku.

Sposoby na drzemkę w ciągu dnia

Nie zapominajmy, że dziecko potrzebuje snu nie tylko w nocy, ale również w czasie dnia. Południowa drzemka jest bardzo ważna.  Dzięki niej dziecko odpoczywa, a  jego mózg może odetchnąć od nadmiaru bodźców. Taki relaks pomaga zregenerować siły niezbędne do dalszej zabawy i poznawania świata. Gdy jesteś z dzieckiem na spacerze, możesz wyciszyć je za pomocą uroczej Żyrafki. Przenośny uspokajacz pomoże uspokoić twojego malucha dzięki 20-minutowemu odtwarzaniu łagodnej muzyki i dźwięków. Do wyboru jest 10 kojących piosenek, szum różowy i odgłosy przyrody. Można postawić ją na komodzie czy blacie stołu lub przymocować do wózka podczas spaceru! Zabawa, która rozwija. Żyrafka przenośny uspokajacz posiada dźwięki, które pomagają uspokoić dziecko, a równocześnie stymulują zmysł słuchu. Uroczy wygląd żyrafki i kojąca muzyka pomagają w uspokajaniu maleństwa poza domem.
 


Dzieci często zasypiają na świeżym powietrzu, ale są takie dni, kiedy zostajecie razem w domu. Próby usypiania malucha w mieszkaniu nie zawsze kończą się sukcesem. Zwłaszcza, gdy nadmiar domowych obowiązków nie pozwala na to, by śpiewać dziecku kołysankę. Wtedy z pomocą może przyjść uspokajacz hipcio z projektem, który idealnie sprawdzi się w tego rodzaju sytuacjach. Ten pluszowy hipopotamek z projektorem chętnie położy się na komodzie lub blacie stołu, aby pomóc uspokoić twoje dziecko. Hipcio z projektorem wypełni pokój gwiezdnym pokazem światełek, a przez 30 minut odegra kojące kołysanki, odgłosy przyrody lub szum biały. Po takim odprężeniu, twój maluch w mgnieniu oka odpłynie do krainy kolorowych snów!

Więcej: Fisher-Price®

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy