Sposób na zły dzień dziecka
fot. Precious Cornner-Jones/Facebook

Sposób mężczyzny na dziecięcy „zły dzień” chwyta za serce!

Nie wstydził się otoczenia, nie przejmował spojrzeniami innych. Tłumaczy: „Dzieci też mają prawo do złych dni”.
Marta Kabulska
Sposób na zły dzień dziecka
fot. Precious Cornner-Jones/Facebook
Ten człowiek dał całemu światu lekcję empatii i zrozumienia! 

Zdjęcie zamieszczone rzez Cornner-Jonesa na Facebooku szybko obiegło świat. Pod fotografią czytamy wyjaśnienie:
„Ten chłopiec miał kiepski poranek i padł na podłogę. Widziałem jego matkę, która zrobiła krok w tył i obserwowała. Wyjaśniła, że on tak wyraża swoje emocje. Postanowiłem zniżyć się do poziomu dziecka i porozmawiać z nim. Zaczął płakać, więc otarłem jego łzy i powiedziałem, że wszystko będzie ok. Jako dorośli sami nie raz chcemy, by ktoś się zatrzymał, zszedł na nasz poziom i otarł nam łzy. Dzieci też mają prawo do złych dni tak jak my, więc pozwólmy i na to i bądźmy wtedy z nimi. Zejdź dziś na czyjś poziom i spraw, by się uśmiechnął. 
Rozsiewaj pokój i miłość, możesz być tą osobą, która daje nadzieję.”
 
W wywiadzie dla ABC News tłumaczy: "Oni (dzieci - przyp.red.) też mają złe dni. Nie możemy oczekiwać, że będą robotami zmusić ich, żeby robili dokładnie to, co im mówimy”.

Nikt z nas nie funkcjonuje jak roboty ani dzieci, ani nastolatkowie, ani dorośli. Mamy swoje uczucie i złe dni, a czasem padamy na podłogę (dosłownie lub w przenośni) i potrzebujemy wtedy kogoś, kto zejdzie na nasz poziom, popatrzy nam w oczy i powie, że wszystko będzie w porządku. Nie potrzebujemy wtedy pouczania, wykładów, przyglądania się nam czy uwag, że nie powinniśmy tego robić. Po prostu trochę współczucia i empatii. Zgadzacie się?

Zobacz też: Jeśli widzisz matkę zmagającą się z płaczącym dzieckiem...
 
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy