OnlyBio
fot. Adobe Stock

Sposób na alergię jest prostszy niż myślisz. W dodatku na wyciągnięcie ręki!

Alergie to zmora dzisiejszych czasów. Ze statystyk wynika, że z różnego rodzaju uczuleniami zmaga się nawet co trzecia osoba na świecie. Istnieją jednak sposoby na to, żeby się przed nimi uchronić i żeby łagodzić ich skutki. Do tego dość proste!
OnlyBio
fot. Adobe Stock

W ciągu ostatnich dwóch dekad liczba osób zmagających się z alergiami podwoiła się. Przyczyn tego stanu jest kilka. Choć naturalnych alergenów nie przybyło, bardzo często uczulają substancje, które wdychamy z powietrzem. Cząsteczki pyłu zawieszonego w powietrzu sklejają się z pyłkami roślin i potęgują objawy alergii. Podobnie wygląda sprawa jedzenia – organizm broni się przed nieodpowiednio przetworzoną żywnością lub zawartymi w niej pestycydami wywołując reakcje alergiczne.

Problemy skórne

Bardzo często organizm reaguje na alergeny zmianami skórnymi. Jest to jeden z objawów alergii, z którym możemy walczyć stosując odpowiednie kosmetyki. Takie, które będą naturalne i bezpieczne dla naszej skóry, dodatkowo jej nie podrażnią a do tego będą miały przyjemną konsystencję. Odpowiedzią na takie potrzeby jest linia produktów marki OnlyBio. Ich skład w ponad 99% jest pochodzenia naturalnego, co potwierdza międzynarodowy certyfikat Ecocert Cosmos Natural. Co więcej kosmetyki nie zawierają barwników ani olejków i substancji zapachowych, które mogą uczulać wrażliwą skórę dziecka. Produkty są w pełni wegańskie i testowane dermatologicznie.

Odpowiednie oczyszczenie skóry…

Pierwszym krokiem w trosce o delikatną skórę dziecka jest odpowiednie mycie. Na rynku dostępna jest hipoalergiczna kolekcja kosmetyków OnlyBio. Marka oferuje zestaw produktów do mycia: zarówno płyny do kąpieli, żele, szampony jak i delikatne pianki z dozownikiem, idealne do codziennego mycia ciała oraz rączek.

Każdy z tych kosmetyków łagodnie i skutecznie oczyszcza skórę zostawiając ją nawilżoną oraz przygotowaną na kolejny etap pielęgnacji. Niewątpliwą zaletą wszystkich jest także działanie antyseptyczne. Zwłaszcza, gdy w domu mamy starszego urwisa kochającego piaskownice i spędzającego czas w przedszkolu.

Hipoalergiczny żel do mycia ciała dla dzieci (buteleczka 250 ml) to produkt przeznaczony do skóry dziecka z objawami atopowego zapalenia skóry, uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień. Wytwarzana przez mikroorganizmy biorafinowana surfaktyna z rzepaku skutecznie i delikatnie myje skórę, wytwarza pianę, działa antyseptycznie. Fitosterole z oleju zatrzymują wilgoć, pobudzają wytwarzanie kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację skóry. Delikatny olej z rzepaku zatrzymuje wilgoć i uelastycznia naskórek.
Hipoalergiczna pianka do mycia dla dzieci (opakowanie z dozownikiem 250 ml) pianka działa dokładnie tak, jak żel do mycia ciała. Dodatkowym atutem zachęcającym dziecko do kąpieli jest właśnie formuła pianki.
Hipoalergiczny szampon dla dzieci(opakowanie z dozownikiem 250 ml). W jego składzie znajduje się delikatny olej z rzepaku, który zatrzymuje wilgoć, wzmacnia, dodaje blasku włosom, a przy tym jest delikatny dla skóry i chroni przed działaniem środowiska zewnętrznego. Produkt nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.
Hipoalergiczny płyn do kąpieli dla dzieci (butelka 500 ml). Kosmetyk, podobnie jak wszystkie z tej serii, przeznaczony jest dla dzieci z objawami atopowego zapalenia skóry lub uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień. Składniki pochodzenia naturalnego skutecznie i delikatnie myją skórę. Płyn wytwarza pianę, która działa antyseptycznie. Fitosterole zatrzymują wilgoć, pobudzają wytwarzanie kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację skóry. Delikatny olej z rzepaku zatrzymuje wilgoć i uelastycznia naskórek. Produkt nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.

…i jej nawilżenie

Na domowej półce z kosmetykami nie może zabraknąć także produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry po kąpieli. Doskonałe będą intensywnie pielęgnujące balsamy i lekkie, hipoalergiczne mleczka do ciała OnlyBio. Wspomagają one zdrowy rozwój skóry dziecka, zapewniają głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry oraz łagodzą podrażnienia zdobyte podczas dziecięcych zabaw.

Hipoalergiczne mleczko do ciała dla dzieci (opakowanie z dozownikiem 250 ml) Mleczko, która zadba o zdrowy rozwój, nawet jeżeli twoje dziecko posiada bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Łączy delikatność z efektywnością nawilżenia i pielęgnacji. Biorafinowany lewan z rzepaku zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry oraz łagodzi podrażnienia. Fitosterole z oleju łagodzą podrażnienia i działają antyseptycznie. Delikatny olej z rzepaku zapewnia nawilżenie skóry. Emolienty efektywnie natłuszczają. Produkt nie zawiera barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie.

W trosce nie tylko o skórę

Marka OnlyBio dba nie tylko o piękną, zdrową skórę dzieci i dorosłych, ale także o planetę. Opakowania kosmetyków są w pełni biodegradowalne. Zostały wyprodukowane z materiałów nadających się do recyklingu.
OnlyBio to produkty #bezekościemy oparte o zaawansowaną technologię stworzone w Polsce z pasji i zamiłowania do polskiej natury i dzieci.

Duet idealny

Każdy z kosmetyków linii hipoalergicznej przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego dnia życia. Nie ma problemu, aby skomponować idealny zestaw do mycia i pielęgnacji skóry dziecka, w trosce o jego bezpieczeństwo.
Produkty są dostępne w atrakcyjnych cenach w sieci drogerii Rossmann.

Artykuł powstał z udziałem marki OnlyBio

Zobacz także

Popularne tematy