poród, szpital, lekarz, położna
fot. Fotolia.pl

Znalazła sposób na ekspresowy poród. Urodziła w 15 minut

Na ten pomysł wpadła dopiero w piątej ciąży. Teraz chce przekonać do niego inne kobiety.
Magdalena Drab
poród, szpital, lekarz, położna
fot. Fotolia.pl
Blogerka Sharny Kieser jest ekspertką fitness, ma 35 lat, pięcioro dzieci i twierdzi, że odkryła skuteczny sposób na ciążę bez przykrych dolegliwości oraz poród, który trwa tyle co wieczorny prysznic. Teraz, w szóstej (!) ciąży, dzieli się swoimi przemyśleniami m.in. na blogu:

"W poprzednich ciążach czułam się wciąż gorzej i gorzej, bolały mnie nogi, było mi niezwykle ciężko. Po czwartym porodzie dotarło do mnie, że dłużej nie dam rady, więc wzięłam się za siebie i... schudłam 30 kg."

Zobacz: Ciało po ciąży - co zniknie, a co zostanie na zawsze?

Sharny jest przekonana, że to właśnie dzięki tej zmianie jej samopoczucie w piątej ciąży tak bardzo różniło się od tego, co przeżywała wcześniej - nie cierpiała już z powodu mdłości, a dziecko urodziła w 15 minut (jej pierwszy poród trwał 27 godzin i nie obyło się bez medycznych interwencji). Zapomniała także, co znaczy poporodowa depresja.

Teraz, w szóstej ciąży, Sharny wygląda tak:
 
 

Sharny is on the Today Show tomorrow at 7:13am talking Pregnancy cravings. Tune in on channel 9.

Posted by Sharny & Julius on 4 lutego 2014
 


A tak było kiedyś - Sharny w drugiej ciąży:
 

fot. blog.sharnyandjulius.com
 

Sharny podkreśla, że wygląd i ciało modelki nigdy nie były dla niej celem samym w sobie. "Po prostu przestałam się nad sobą użalać. Zawsze lubiłam zdrowe jedzenie, ćwiczenia sprawiały mi przyjemność, więc dlaczego miałam z tego rezygnować, będąc w ciąży?" I dodaje: "Kobiety są teraz w dużo lepszej sytuacji niż dawniej. Każda mama powinna ufać sobie, zamiast próbować sprostać społecznym oczekiwaniom. W końcu to my wiemy najlepiej, co jest najlepsze dla nas i naszych dzieci."

Polecamy: Czy w ciąży można ćwiczyć?
Redakcja poleca: USG prenatalne: kiedy się je wykonuje, jak wygląda, ile trwa?
USG prenatalne służy do oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych na wczesnym etapie ciąży. Dzięki temu badaniu możemy sprawdzić, czy płód rozwija się prawidłowo. Jak się do niego przygotować i czego się spodziewać podczas wizyty u ginekologa? Sprawdź!
Oceń artykuł

Ocena 3 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy