Sposoby na alergię
fot. Fotolia

Twoje dziecko ma alergię wziewną? Te sposoby pozwolą mu oddychać pełną piersią

Czy twoje dziecko ciągle ma katar lub kaszel? Takie objawy niekoniecznie muszą świadczyć o przeziębieniu. Tego rodzaju problemy przeważnie powodują alergeny, jak np. pyłki roślin czy roztocza żyjące w domowym kurzu. Jak się ich pozbyć? Poznaj sposoby, dzięki którym twoje dziecko znów będzie mogło oddychać pełną piersią.
Sposoby na alergię
fot. Fotolia
Alergia wziewna jest  trudna do zdiagnozowania i bardzo często mylona jest przez rodziców z infekcją. Tymczasem kaszel i katar to również objawy uczulenia na roztocza.

Alergia wziewna, czyli… jaka?

Alergię wziewną u dziecka wywołują alergeny, które dostają się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Są to substancje pochodzenia zewnętrznego (np. kurz, pyłki, roztocza), wywołujące w naszym organizmie reakcję alergiczną. Co gorsza wpływają one na jakość powietrza, którym oddychamy w domu. Alergia wziewna u dzieci może mieć bardzo poważne konsekwencje. Nieleczona może prowadzić nawet do astmy. Oto objawy świadczące o tego rodzaju alergii:
 
  • Dziecko ma lejący się katar albo uczucie zatkanego nosa,
  • Najgorzej czuje się w domu, po położeniu się do łóżka,
  • W nocy nie może spać, budzi się przez zatkany nos i kaszel,

Jak się pozbyć roztoczy?

Nie da się ich pozbyć z domu całkowicie, ale można spróbować z nimi walczyć. Pomogą ci w tym sprawdzone sposoby:
 
  • Wietrz mieszkanie robiąc krótkie przeciągi,
  • Usuń z pokoju dziecka dywany, tapicerowane meble i ciężkie zasłony,
  • Często zmieniaj pościel, zwłaszcza u dziecka,
  • Pamiętaj o częstym sprzątaniu i odkurzaniu, a meble wycieraj za pomocą wilgotnej ściereczki lub preparatów do usuwania kurzu,
  • Zabawki trzymaj w pudełkach z przykrywką, a pluszowe maskotki pierz co kilka tygodni,
  • Na pościel i materac kup antyalergiczne pokrowce. Nie przepuszczają roztoczy,
  • Zainwestuj w oczyszczacz powietrza.

Jak zmniejszyć objawy alergii wziewnej?

Najlepszy będzie oczyszczacz wyposażony w specjalne filtry, które zmniejszają liczbę alergenów w powietrzu w domu.  Aby jak najlepiej zadbać o zdrowie swojej rodziny, wybierz sprawdzony oczyszczacz powietrza z wieloetapowym systemem filtracji, np. Philips AC2889/10, który rekomenduje Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Za pomocą czujnika jakości powietrza oczyszczacz Philips kontroluje poziom jego zanieczyszczenia. Poprzez wskaźnik poziomu alergenów, cząsteczek PM2,5 i wskaźnik 4 kolorów na bieżąco informuje o jakości powietrza w pomieszczeniu. Gdy stan powietrza nie jest dobry, automatycznie dostosowuje swoją pracę, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty oczyszczania.


„Skuteczne oczyszczacze są w stanie wyłapywać do 99% zanieczyszczeń. W tym cząsteczki o wielkości nawet 0,02 mikrona oraz cząsteczki PM2,5, kurz, roztocza, pyłki, pleśń czy sierść zwierząt, dzięki czemu pomogą także w łagodzeniu objawów alergii. Warto wybierać sprawdzone oczyszczacze powietrza, np. takie, które rekomenduje Polskie Towarzystwo Alergologiczne.” - mówi dr hab n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Alergologii i Pneumologii Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oczyszczacz Philips AC2889/10 oczyszcza powietrze z niezwykle drobnych cząsteczek (nawet do 0,02 μm), lotnych związków organicznych, bakterii, wirusów oraz roztoczy, a także kurzu, pyłków i sierści. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu filtrów wstępnego, węglowego oraz NanoProtect HEPA, wychwytującego do 99,97% cząsteczek zanieczyszczających powietrze. Zastosowana technologia gwarantuje dużą wydajność filtrowania.

Philips AC2889/10 posiada aż trzy tryby pracy automatycznej i pięć ustawień manualnych o różnych prędkościach. W ustawieniach możemy wybrać tryb ogólny, tryb antyalergenowy oraz bardzo mocny tryb bakterie i wirusy. Aplikacja mobilna Air Matters, która jest zintegrowana z urządzeniem, nie tylko umożliwiająca zdalne sterowanie oczyszczaczem, ale także prezentująca aktualne informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza i natężeniu pylenia, oraz wskazówki zdrowotne, mogące zmniejszyć ryzyko narażenia na kontakt z alergenami.

U osób cierpiących na alergię pyłkową, które używały oczyszczaczy powietrza Philips, można było stwierdzić mniejsze jej objawy, takie jak: kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, świąd nosa, świąd skóry, katar.* Udowodniono zmniejszenie objawów alergii na pyłki traw przy użyciu oczyszczaczy Philips – testowane klinicznie przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF)*.

Oczyszczacz powietrza AC2889/107 możesz kupić w Media Markt, Saturn oraz Media Expert.

Chcesz wiedzieć więcej na temat oczyszczania powietrza? Przeczytaj:
Jak skutecznie oczyszczać powietrze w domu? Przydatne wskazówki (nie tylko) dla alergików

Oceń artykuł

Ocena 1 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy