Sposoby na jędrny brzuch po ciąży i porodzie - film

Wiotka skóra, rozciągnięta, jakby pomarszczona... Tak wygląda brzuch po ciąży. Bądź z niego dumna, bo dokonał wielkiej rzeczy – nosił nowego człowieka, twoje dziecko. Zarazem jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś mu nieco pomogła wrócić do formy. Jak? Podpowiada kosmetolog Anna Salomon z Kliniki Skin Concept.
Problem obwisłej, wiotkiej skóry na brzuchu dotyczy każdej kobiety po porodzie. Włókna kolagenowe, z których składa się tkanka, zostały podczas ciąży poddane ciężkiej próbie wytrzymałości – rozciągnęły się do maksimum swoich możliwości – i nie można oczekiwać, że w błyskawicznym tempie wrócą do wcześniejszego kształtu – tłumaczy kosmetolog Anna Salomon z Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Skin Concept w Wilanowie..

Zobacz film, jak pomóc piersiom wrócić do formy po ciąży i karmieniu

Włókno kolagenowe to kompleks białkowy, w którego skład wchodzi elastyna, odpowiedzialna za zdolność naszej skóry do rozciągania się. Chcąc szybciej wrócić do formy, masuj skórę brzucha preparatami dla przyszłych mam i kobiet po porodzie, dzięki czemu pobudzisz elastynę do regeneracji skóry.

Zanim zaczniesz masaże i ćwiczenia, odczekaj 6 tygodni – to minimalny czas, by skóra samoistnie zaczęła proces obkurczania. Wspomagaj go:
Schudnij po porodzie, ale rozsądnie. Daj sobie na to rok, i konsekwentnie trzymaj się swoich postanowień.

Obejrzyj filmy, na których kosmetolog Anna Salomon opowiada, jakie są najczęstsze błędy mam chcących schudnąć po porodzie oraz jak pomóc piersiom wrócić do formy sprzed ciąży


 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy