Jak kłaść i nosić niemowlaka, by złagodzić kolkę? [WIDEO WARSZTATY]

Gdy maluch ma atak kolki, rzadko pomaga jeden sposób na zmniejszenie bólu brzuszka. Wypróbuj nasze propozycje noszenia, masażu i układania, które mogą złagodzić dolegliwości niemowlaka. Koniecznie zobacz nasz film – poznaj sposoby na kolkę prezentowane przez doświadczoną mamę i redaktorkę Mamotoja.pl.

Zobacz inne z serii: Wideo Warsztaty (3)

Kiedy niemowlak ma atak kolki, rodzice często czują się bezradni. Bo co robić, gdy nie pomaga noszenie na rękach ani przystawienie do piersi? Maluszek jak krzyczał z bólu, tak krzyczy. Warto wybrać się apteki po sprawdzony preparat na kolkę oraz... wykorzystać sposoby noszenia, masażu brzuszka i kładzenia dziecka polecane przez doświadczoną mamę i redaktorkę Mamotoja.pl, Kasię Imiołek.

Chwyt kolkowy i masaż brzuszka

Nagromadzone gazy w jelitach i kłopoty ze zrobieniem kupki sprawiają duży ból. Dlatego poleca się, by niemowlęta, gdy nie śpią, układać na brzuszku – łatwiej wówczas odchodzą gazy i jelita się rozkurczają. To świetnie zapobiega niekiedy atakom kolki. Nie wszystkie maluszki lubią jednak taką pozycję. Dlatego czasem trzeba wypróbować nieco inne sposoby.
  • Noszenie na jednej ręce, czyli chwyt kolkowy. Podnieś maleństwo, ale noś je w nieco inny sposób niż zwykle. Połóż szkraba na swojej ręce (dziecko leży na brzuszku). Oczywiście musisz zadbać, by było mu wygodnie (główka nie powinna opadać, rączki zaś swobodnie opadają na boki).
  • Koło młyńskie. Możesz położyć dziecko na brzuchu na swoich kolanach i poruszać nimi tak, by masować jego brzuszek. 
  • Zginanie nóżek i przyciąganie kolanek do brzuszka. Maluszka, który wyjątkowo nie lubi leżeć na brzuszku, połóż na pleckach, ale w taki sposób, by widział twoją twarz. Zginaj mu nóżki w kolanach, lekko dociskaj do brzuszka, a potem delikatnie rozprostowuj.
Oceń artykuł

Ocena 0 na 0 głos

Popularne tematy