Jak pobudzić laktację? [WIDEO]

Za mało pokarmu? Daria Jeżewska, położna i certyfikowany doradca laktacyjny, zdradza sposoby na pobudzenie laktacji. Sprawdź, co robić, by mieć więcej mleka!

Zobacz inne z serii: Philips AVENT: karmienie piersią (14)

Młodym mamom bardzo często towarzyszy lęk, że będą mieć za mało pokarmu, na szczęście zdaniem położnej ten strach jest zwykle zupełnie nieuzasadniony. Daria Jeżewska tłumaczy, że niepokojące objawy, takie jak wrażenie pustych piersi w pierwszych dniach po porodzie, częste domaganie się jedzenia, ) to naturalna rzecz. Podkreśla, że na początku żołądek maluszka jest malutki, więc naprawdę wystarczą mu małe porcje, by się najeść, a zdecydowana większość kobiet jest w stanie wykarmić swoje dzieci piersią, choć w obawie o to, że dziecko się nie najada, czasami zbyt szybko rezygnują z karmienia piersią, a przecież laktację można pobudzić.

Co na pobudzenie laktacji?

Daria Jeżewska mówi, że jeżeli dziecko za mało przybiera na wadze, w pierwszej kolejności warto sprawdzić technikę ssania i jednocześnie stymulować laktację laktatorem i podawać dziecku odciągnięty pokarm. Tłumaczy, że jeśli np.podczas ssania dziecka nie słychać odgłosu przełykania, to może być to sygnał, że laktacja zbyt wolno się rozkręca i wtedy może nam pomóc laktator i odciąganie pokarmu po każdym posiłku dziecka, tak, by nasz mózg dostał sygnał: „Potrzebujemy więcej mleka”. 
 
Obejrzyj film, żeby poznać więcej sposobów na pobudzenie laktacji! Jeśli coś cię niepokoi, udaj się po poradę do konsultanta laktacyjnego albo do położnej w przychodni.

Zobacz także

Popularne tematy