Jak dbać o ciało w ciąży? Poznaj rady Jeannette Kalyty

Od kiedy stosować kremy przeciw rozstępom? Jak rozpoznać bezpieczne kosmetyki dla przyszłych mam? Co to jest mikrobiom skóry i jak można o niego dbać? Zobacz skrót fantastycznego liveczatu o pielęgnacji ciała z najsłynniejszą polską położną.
Jeannette Kalyta, położna, założycielka Szkoły Narodzin i autorka książki „Położna. 3550 cudów narodzin” gościła w studiu Mamotoja.pl i brała udział w liveczatach. Podczas czterech wspólnych poranków odpowiadała na pytania przyszłych mam m.in. o pielęgnację skóry w ciąży. 

Jak dbać o skórę w ciąży? 

Jeannette Kalyta, która jest ambasadorką linii kosmetyków dla kobiet w ciąży i po porodzie Perfecta Mama, podpowiadała przyszłym mamom, na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji skóry w czasie oczekiwania na dziecko. Podkreślała, że ważna jest genetyka, ale odpowiednie traktowanie ciała – również! Tłumaczyła, jak zaradzić najczęstszym problemom skóry w okresie ciąży i jakich kosmetyków używać, by przygotować skórę na dodatkowe kilogramy. 

Co to jest mikrobiom?

Przyszłe mamy mogły się też dowiedzieć, dlaczego kosmetyki Perfecta Mama stworzone zostały w oparciu o unikatową formułę Microbiome Care. To połączenie prebiotyków i probiotyków, które chronią mikrobiom skóry (warstwa mikroorganizmów na powierzchni skóry, wpływająca na jej dobry stan) i utrzymują równowagę mikroflory skóry tak, by była jak najlepiej przygotowana na pierwszy kontakt ze skórą dziecka. 
Zobacz nasze wideo i sprawdź, co na temat pielęgnacji skóry w ciąży mówi Jeannette Kalyta! 

Odwiedź nasz profil na facebooku i obejrzyj wszystkie 4 livechaty z Jeannette Kalytą


Ocena (2 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj