Skuteczny sposób na ułożenie malucha do snu istnieje! I jest… słodki!

Bujanie, lulanie, noszenie… te sposoby na usypianie malucha nie są ani wygodne, ani praktyczne. Istnieje rozwiązanie o wiele bardziej skuteczne. Opowiadała o nim w Studiu Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska.
„Jesteśmy różni i dzieci też są różne – tłumaczyła Piotrowska – Niektóre dzieci bardzo potrzebują tej fizycznej bliskości.”

Łatwiej zasypia i dłużej śpi

„Są dzieci, podobnie jak ludzie dorośli, bardzo wyczuleni na szumy i światło i nie potrafią w takich warunkach osiągnąć głębokiego snu. – mówi Piotrowska – Ale są i takie dzieci, które potrafią głęboko i mocno spać niemal w każdych warunkach”. I jak podkreśla psycholog, rodzice mają ograniczony wpływ na to, jak dzieci śpią. Jest jednak pomocnik w zasypianiu. Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz od Fisher-Price – wbrew pozorom nie tylko zwykła przytulanka.

Dźwięk, światło i delikatne ruchy

Jej miękkie materiały, kojąca muzyka i światła oraz rytmiczne ruchy nie tylko rozwijają zmysły dotyku, wzroku i słuchu, ale relaksują dziecko zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa i pomagając choćby w tworzeniu rytuału zasypiania. Rodzice do dyspozycji mają 11 funkcji, które pobudzą zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Mogą spersonalizować ustawienia zabawki i co ważne – po wyjęciu części elektronicznej bezpiecznie prać w pralce.

Artykuł powstał z udziałem marki Mattel

Popularne tematy