GRY
 
 

„Spotkania na pięciolinii” - warsztaty dla dzieci

14.04.2012r., godz.10.00–11.00 Dom Kultury "Zacisze" zaprasza dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami w ramach cyklu „Sobota dla małych i dużych”.

dom kultury zacisze
Celem zajęć jest rozbudzanie oraz rozwijanie u dzieci potrzeby kontaktu ze sztuką, a w szczególności z muzyką. Dzieci poznają nazwy różnych instrumentów, słuchają ich barwy, bawią się w muzyka-instrumentalistę, śpiewaka, a nawet dyrygenta. Mogą rozwinąć się twórczo, odtwórczo, nabyć cenną umiejętność słuchania, wzbogacić swój repertuar o nowe piosenki oraz miło spędzić czas.

Rodzice zaś otrzymają wskazówki jak dbać o wrażliwość estetyczną dzieci w warunkach domowych oraz doświadczą wielu ciekawych przeżyć dla samych siebie.

Muzyka kształtuje wrażliwość i wpływa na rozwój uczuć. Mózg przetwarzając dźwięki uaktywnia niemal całą korę mózgową - prawa półkula mózgowa odpowiada za rozpoznawanie melodii, lewa za rytm. Granie na instrumentach skłania do koordynacji obu półkul.

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach muzycznych, podczas których wystukują choćby najprostsze dźwięki, są mniej agresywne.

ZAPISY: sekretariat@zacisze. waw.pl lub tel.: 22 679 84 69

Wstęp: 20zł

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj