GRY
 
 

Rozmowy o dzieciństwie - spotkanie literackie, 28.05, Warszawa

Spotkanie z autorką książki Rozmowy o dzieciństwie - już 28.08 w Warszawie.

książka, okładka, rozmowy o dzieciństwie
fot. materiały prasowe
Spotkanie autorskie z Joanną Rolińską poświęcone książce "Rozmowy o dzieciństwie. Raz Dwa Trzy za siebie", które odbędzie się 28 maja o godz. 18:00 w salonie empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I piętro).
 
Książka jest zbiorem rozmów o dzieciństwie, które Joanna Rolińska przeprowadziła z wybitnymi polskimi twórcami - to  próba stworzenia panoramy dzieciństwa dwudziestego wieku, na którą składa się kilkanaście indywidualnych perspektyw. 
 
W spotkaniu wezmą udział wybrani bohaterowie książki: Józef Wilkoń, Joanna Papuzińska, Anna Piwkowska i Sylwia Chutnik.

Rozmowy o dzieciństwie Joanny Rolińskiej
Zbiór rozmów o dzieciństwie, które Joanna Rolińska przeprowadziła z wybitnymi polskimi twórcami, to  próba stworzenia panoramy dzieciństwa dwudziestego wieku, na którą składa się kilkanaście indywidualnych perspektyw. Książka „Rozmowy o dzieciństwie. Raz Dwa Trzy za siebie” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
 
Podtytuł „Raz Dwa Trzy za siebie” odnosi się do popularnej kiedyś wśród dzieci podwórkowej zabawy w chowanego. Dziś dorastanie na wolnym powietrzu, wśród wrzawy i śmiechu, należy do rzadkości. Zostało zastąpione ekranem komputera, w którym, jak czytamy we wstępie do książki, ogniskuje się wszystko: nauka, zabawa, pasja, przyjaźń i pierwsze uczucia. Autorka Joanna Rolińska tłumaczy: Ta książka powstała z tęsknoty za dzieciństwem – tym z książką przy lampce naftowej i tym podwórkowym, z grą w klasy, hulajnogą i kluczem na szyi. Za formami i sposobami przeżywania dzieciństwa, które – jak wiele na to wskazuje – już pewnie nie wrócą. 
 
Rozmówcy to wybitni współcześni twórcy, mistrzowie słowa i artyści obrazu, których autorka podziwia i ceni. Na łamach książki opowiadają o swoich najmłodszych latach, wspominają otoczenie, w którym dorastali. Książka ilustrowana jest pocztówkami z kolekcji jednej z rozmówczyń, poetki i pisarki Małgorzaty Baranowskiej.
 

Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj