GRY
 
 

Spotlight Kids w Muzeum Narodowym, 31.08, Warszawa

Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na Spotlight Kids.

spotlight kids
SPOTLIGHT KIDS po raz kolejny w Muzeum Narodowym w Warszawie!
 
31 sierpnia (sobota) w godz. 12.00–18.00 odbędzie się szósta edycja SPOTLIGHT KIDS. Po raz kolejny spotkamy się w Muzeum Narodowym w Warszawie, tym razem podczas finisażu wystawy „Mark Rothko. Obrazy z National Gallery of Art w Waszyngtonie”.
 
Po udanej czerwcowej edycji „SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci” w Muzeum Narodowym w Warszawie, jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce, postanowiliśmy wspólnie pożegnać znakomitą wystawę Marka Rothki w towarzystwie Sztukostworów. We współpracy z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Narodowym Centrum Kultury przygotowaliśmy program edukacyjny dla dzieci i ich rodziców nawiązujący do twórczości jednego z najbardziej znanych  artystów sztuki współczesnej na świecie, czołowego przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego, a jednocześnie zaangażowanego pedagoga – Marka Rothki.
 
Całodzienne rodzinne obcowanie ze sztuką w jej różnych odsłonach!
 
Wyjątkowo w sobotę, 31 sierpnia (tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego) Sztukostwory przejmą we władanie Muzeum Narodowe w Warszawie i jego inspirujące otoczenie. Tym razem naszymi przewodnikami będą m.in. Lena Szczesna i Róża Litwa. Wspólnie z artystami odbędziemy wyjątkową podróż do świata sztuki wizualnej: będziemy tworzyć autoportrety, malować dźwięki i obserwować świat przez pryzmat twórczości Marka Rothki. W tajemniczej sali tuż obok miejsca, gdzie prezentowana jest wystawa, najmłodsze Sztukostwory wraz ze swoimi rodzicami i wspólnie z pracownikami Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie odszyfrują tajniki obrazów Mistrza. W programie uwzględniono również przeznaczone dla uczestników SPOTLIGHT KIDS oprowadzania po wystawie Marka Rothki zorganizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie. W muzealnej księgarni dostępne będą publikacje dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. specjalnie wydana przez MNW książeczka edukacyjna pt. „Kolorowe prostokąty. Przewodnik dla dzieci po życiu i sztuce Marka Rothki” autorstwa Agnieszki Tarasiuk – projektantki wystawy, z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej. 
 
Jak zawsze podczas SPOTLIGHT KIDS, i tym razem nie zabraknie całodniowych atrakcji dostępnych dla wszystkich dzieci i rodziców w Strefie Działań Twórczych, Strefie Malucha czy muzealnym Kąciku Czytelnika. 
 
Warsztaty odbywać się będą we wnętrzach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz na pięknym Dziedzińcu im. Stanisława Lorentza. 
 
Przez cały dzień będzie można delektować się także kuchnią w Café Lorentz, a także w nowej muzealnej restauracji Aleje 3. 
 
ZAJĘCIA O OTWARTEJ FORMULE  (wstęp wolny) – w godzinach 12.00–18.00
 
Najmłodszych uczestników i ich rodziców zapraszamy do wspólnej zabawy w ramach otwartej formuły warsztatowej SPOTLIGHT KIDS w Strefie Działań Twórczych oraz Strefie Malucha, które zaaranżowane będą na uroczym zielonym Dziedzińcu im. Stanisława Lorentza.
 
WARSZTATY (płatne) 
SZTUKOSTWORY – warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 6–10 lat:
„Namalować Muzykę” – prowadzi Lena SZCZESNA, 
godz. 12.00–13.30
„Klasowy autoportret” – prowadzi Róża LITWA,
 godz. 14.00–15.30
„Zmruż oczy” – prowadzi Joanna ŚWIERCZYŃSKA, 
godz. 16.00–17.30
Warsztaty płatne: 25 zł.
 
 
SZTUKOSTWORY – warsztaty twórcze dla dzieci 4+, z udziałem rodziców, PRZYGOTOWANE PRZEZ DZIAŁ EDUKACJI MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE:
„Emocje na płótnie” – prowadzi Emiliana KONOPKA, 
godz. 12.30–14.00 
„Kolorowy zawrót głowy” – prowadzi Katarzyna AMPT, 
godz. 14.30–16.00 
„Od Rembrandta do Rothki” – prowadzi Monika MIŻOŁĘBSKA, 
godz. 16.30–18.00 
Warsztaty płatne: obowiązuje bilet zgodnie z cennikiem Muzeum Narodowego w Warszawie:
bilet rodzinny: 50 zł (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób)
bilet ulgowy: 15 zł
bilet normalny: 20 zł 
bilet grupowy: 15 zł/osoba (min. 10 osób)
dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny 
 
Bilety na warsztaty SPOTLIGHT KIDS dostępne będę w dniu wydarzenia w Holu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie. 
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Kontakt i rezerwacja miejsc: zapisy@spotlightkids.pl oraz pod numerem tel. 22 621 10 31, wew. 246 (Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie – w godz. 9.00–15.00 od poniedziałku do piątku).
 
OPROWADZANIA PO WYSTAWIE MARKA ROTHKI, godz. 13.00 i 16.00 – płatne zgodnie z cenami obowiązującymi uczestników SPOTLIGHT KIDS (za wstęp do Muzeum Narodowego w Warszawie):
bilet rodzinny: 50 zł (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób)
bilet ulgowy: 15 zł
bilet normalny: 20 zł 
bilet grupowy: 15 zł/osoba (min 10 osób)
dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny 
 
Szczegółowy program SPOTLIGHT KIDS na profilu: www.facebook.com/spotlightkidsart oraz na stronach www.mnw.art.pl i www.nck.pl.
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj