Mega Blocks
fot. materiały prasowe

Co mali testerzy i ich mamy sądzą o klockach Mega Bloks?

Klocki to kultowa zabawka, którą każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Czy nadal cieszą się tak dużą popularnością jak kiedyś? Sprawdźmy, co o klockach Mega Bloks sądzą dzieci i ich rodzice.
Mega Blocks
fot. materiały prasowe
Kiedy wchodzimy do sklepu z zabawkami, można dostać prawdziwego zawrotu głowy: półki aż uginają się od różnego rodzaju zabawek – grających, śpiewających, świecących. Ale pośród nich znajdziemy też klocki. Już nie wyłącznie drewniane i szare, ale bajecznie kolorowe o różnych kształtach. Co sprawia, że mimo tak dużego wyboru zabawek klocki wcale nie tracą na popularności i nadal są jedną z ulubionych zabawek zarówno maluchów, jak i starszych dzieci? Na to pytanie pomogli nam odpowiedzieć mali testerzy z Babyonline.pl oraz ich rodzice, którzy wspólnie bawili się klockami Mega Bloks.

Klocki dla małych i dużych

50 małych testerów i ich rodziców bawiło się klockami Mega Bloks, by później wydać o nich rzetelną opinię i pomóc innym rodzicom w wyborze najlepszych klocków dla dziecka. Jakie cechy klocków Mega Bloks najbardziej docenili rodzice? Przede wszystkim to, że dzięki nim dziecko może rozwijać sprawność manualną i koordynację ruchową, a także kreatywność. Równie ważna okazała się świetna jakość wykonania klocków. Wielu rodziców zwróciło uwagę także na to, że zabawa zestawami Mega Bloks jest doskonałą okazją, by spędzić czas wspólnie z całą rodziną, w końcu klockami lubią bawić się też te już całkiem dorosłe „dzieci”.

A co docenili mali testerzy? W końcu to ich opinia jest tu najważniejsza! Maluchom spodobał się rozmiar klocków. Ponieważ klocki są duże, brzdąc może je łatwo chwycić i równie łatwo rozdzielić. Maluchom przypadła do gustu także kolorystyka klocków oraz to, że mogą z nich stworzyć, co tylko podsunie im wyobraźnia. Jak przyznają rodzice, klocki doskonale sprawdzają się dla dzieci w rekomendowanym wieku 1–5 lat, choć również starsze maluchy są nimi zainteresowane. Nic dziwnego, przecież taka zabawka jak klocki właściwie nie ma ograniczeń wiekowych i nigdy się nie starzeje. Ponad 95% rodziców przyznało, że testowanie klocków zachęciło ich do wypróbowania innych zabawek z linii Mega Bloks, a wszyscy zgodnie uznali, że poleciliby klocki Mega Bloks innym rodzicom i ich pociechom. Dlaczego? Oto kilka opinii naszych testerów:
  • „Podobają się dzieciom i są bezpieczne”
  • „Klocki są bardzo interesujące dla dzieci i rozwijają kreatywność
  • „Wystarczy dać dziecku worek z klockami, a na własne oczy można się przekonać, jak dobrym wyborem jest ta zabawka! Klocki są bardzo dobrze „przemyślane” pod względem budowy, wykonania – po prostu zachęcają dziecko do zabawy”
  • „Klocki Mega Bloks to dobry wybór, kolorystyka piękna, do tego opakowanie funkcjonalne, a same klocki... no cóż, są po prostu rewelacyjne, można z nich wyczarować takie rzeczy, że aż trudno sobie to wyobrazić. Moja córeczka się w nich zakochała, ja zresztą też”
  • Bawią i rozwijają. Dla małych i dużych. Właśnie tego potrzeba dzieciom!”
  • „Są dobrze wykonane, świetna kolorystyka i moje dziecko je polubiło, wspomagają kreatywność dziecka”
Czy może być lepsza rekomendacja niż pozytywna opinia innych rodziców i wielki uśmiech zadowolonego dziecka?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy