GRY
 
 

Sprawdź, czy jesteś świadomym rodzicem

W środę 24 października w siedzibie Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pt. „Zrób test! Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem”.

Świadomi rodzice, Fundacja Rodzice Przyszłości, wychowanie dzieci
Test Świadomego Rodzica został opublikowany na stronie www.rodziceprzyszlosci.pl. Zawiera on szereg pytań związanych z każdą z 4 sfer ważnych dla integralnego rozwoju dzieci, na które powinni odpowiedzieć rodzice. Test jest wzbogacony scenkami video ilustrującymi poszczególne sytuacje. To ogólnodostępne, proste w obsłudze, bezpłatne rozwiązanie dające możliwość edukacji przez zabawę.

Test nie ma na celu oceny rozwiązujących go rodziców, a wskazanie im pewnych mechanizmów i związków przyczynowo-skutkowych, których często nie zauważamy. Wyniki testu pozwolą rodzicom uświadomić sobie, które sfery wymagają większej uwagi i wyznaczyć kierunki pracy nad własnymi relacjami z dziećmi. Głównym celem testu jest zachęcenie do poszerzania wiedzy o tym, jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci.

ZAPRASZAMY DO JEGO ROZWIĄZANIA!

„Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” to hasło społecznej kampanii poświęconej świadomemu wychowywaniu dzieci. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy braku przygotowania rodziców do roli jaką powinni pełnić w zakresie tworzenia silnej, szczęśliwej rodziny oraz umiejętności dotyczących prawidłowego rozwoju i świadomego wychowywania dzieci.

W działania fundacji Rodzice Przyszłości włączył się szereg międzynarodowych i polskich ekspertów, m.in.: Brian Tracy, Colin Rose, Dr hab. Grażyna Poraj, Dr. Pretty Agrawal, Dr. Swietłana Masgutowa, Prof. Małgorzata Miksza, Paweł Zawitkowski, Elżbieta Olszewska, Justyna Święcicka, Prof. Jacek Rudnicki, Joanna Maghen, Prof. Włodzimierz Kujawin, Ojciec Paweł Gużyński, Miłosz Brzeziński, Renata Gut, Viloletta Łabanow, Anna Podhajska, Jolanta Gawryłow, Katarzyna Rojkowska, Agnieszka Magdar.

   
Więcej informacji na stronie: www.rodziceprzyszlosci.pl
Redakcja poleca: Bunt dwulatka - film
Jak poradzić sobie z buntem dwulatka? Co robić, gdy dziecko wybucha płaczem, krzyczy, rzuca się na ziemię? Sprawdź porady pediatry.
Doładuj
Przeładuj