w ciąży seks
fot. Fotolia

W jakim miesiącu najlepiej zajść w ciążę?

Marzysz o kolejnym dziecku? Niewykluczone, że po przeczytaniu tego tekstu zmienisz plany na wieczór...
Beata Turska
w ciąży seks
fot. Fotolia
Dzieci poczęte w grudniu są najzdrowsze i mają największą szansę na to, by przyjść na świat w terminie –  ustalili naukowcy z uniwersytetu w Indianie. Żeby dojść do takich wniosków, w ciągu kilku lat przebadali 270 tysięcy przyszłych mam.

Dlaczego tak się dzieje? Nie do końca wiadomo, ale badacze podejrzewają, że ma to związek z rytmem natury:   poczęte w grudniu maluszki przychodzą na świat pod koniec lata, a ich mamom w II i III trymestrze ciąży  nie brakuje słońca (a więc i witaminy D).

Polskie dzieci  i bez  badań naukowych wiedzą, że fajnie urodzić się latem albo tuż po nim. Jak  podaje Główny Urząd Statystyczny,  najczęściej przychodzą na świat w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Sprawdź, kiedy rodzi się najwięcej dzieci 

Czy to oznacza, że zajście w ciążę np. w marcu, czerwcu  czy październiku automatycznie  wiąże się problemami? Absolutnie nie! Ale skoro grudzień tak dobrze wróży...

Polecamy także: Kiedy najlepiej zajść w kolejną ciążę?
 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy