GRY
 
 

Sprawdzone sposoby na ból małego brzucha

Biegunki, zaparcia, wzdęcia... Po czym poznać, że malucha boli brzuch? Jak złagodzić objawy biegunki? Co pomoże na zaparcia?

niemowlę, nosek
fot. Panthermedia
Przyczyn zaburzeń jelitowych u dzieci jest mnóstwo. Dziecięcy układ pokarmowy jest dużo bardziej wrażliwy na zmiany klimatu i pokarmu, na infekcje wirusowe, czy wyjałowienie na skutek  przyjmowanych antybiotyków. Wielu mamom sen z powiek spędza pytanie, jak pomóc maluchowi
 

Niebezpieczna biegunka

Jesień i zima sprzyjają  infekcjom wirusowym. Czasami wystarczy jedno chore dziecko w żłobku czy przedszkolu i „epidemia” gotowa. Jesiennym „wirusówkom” często  towarzyszą zaburzenia jelitowe np.  biegunka, a także  osłabienie czy gorączka. U małych dzieci biegunka jest szczególnie niebezpieczna – może prowadzić do groźnego odwodnienia i zaburzenia gospodarki elektrolitowej małego organizmu. 
 
Redakcja poleca: Co ci powie kupka noworodka, czyli o dziwnych kolorach i zapachach
Podejrzanie zielona, słonecznie żółta - dlaczego kupka noworodka nie zawsze wygląda tak samo? Jakich sygnałów nie wolno lekceważyć?

Przyczyny zatruć pokarmowych

Wirusy są zmorą rodziców, ale gdyby tylko one powodowały problemy jelitowe u maluchów, łatwiej byłoby sobie z nimi radzić. Tymczasem często nie wiadomo, co spowodowało problem. Nie trzeba wyjeżdżać do egzotycznych krajów - wystarczy wypad na wieś czy do znajomych, a dziecko zaczyna skarżyć się na bóle brzucha lub  ma trudności z wypróżnianiem. Nie wiadomo wtedy, czy to zmiana wody, stres związany z podróżą, wirusy, lody...

 
 

 

Lek o kompleksowym działaniu

Wydaje się, że biegunki i zaparcia to przeciwieństwa, więc trudno wymyślić, jaki środek zastosować, gdy maluch naprzemiennie uskarża się na jedno i drugie. Jednak często te objawy spowodowane są tą samą przyczyną, tj. nieprawidłową mikroflorą bakteryjną jelit. Nie wystarczy wtedy lek jednoskładnikowy – najlepiej podać preparat probiotyczny zawierający kilka szczepów dobroczynnych bakterii  i dodatkowo prebiotyk - pożywkę dla ich szybszego namnażania się. Takim produktem jest MULTILAC® Baby,  synbiotyk w saszetkach, który zawiera aż 9 szczepów bakterii probiotycznych i  prebiotyk- FOS.
 

Bezpieczna antybiotykoterapia

O prawidłową florę jelitową i sprawne funkcjonowanie przewodu pokarmowego należy zadbać też wtedy, gdy dziecko przyjmuje antybiotyk. Z względów praktycznych warto wybrać MULTILAC® Baby, bo nie tylko ma wygodną formę saszetek, ale też dzięki innowacyjnej technologii produkcji Micro MURE® pozwala chronić dobroczynne bakterie probiotyczne przed kwasem solnym w żołądku, co  zapewnia ich dotarcie bez strat do faktycznego miejsca działania – jelit.
 
MULTILAC® Baby, w odróżnieniu od większości podobnych preparatów, nie trzeba przechowywać  w lodówce. Z łatwością możesz go więc zabrać na każdy wyjazd. Już czas zadbać o porządki w apteczce  i uzupełnić ją o MULTILAC®  Baby.
 
 
Doładuj
Przeładuj