Maja Bohosiewicz zwróciła uwagę Maffashion, że podczas karmienia piersią nie można zażywać większości suplementów
fot. Instagram/majabohosiewicz/maffashion_official/kolaż mamotoja.pl

Maffashion skrytykowana przez Maję Bohosiewicz za stosowanie suplementów na włosy w trakcie karmienia piersią

Maffashion pokazała na Instagramie suplement diety wzmacniający włosy, który od niedawna przyjmuje. Zdaniem Mai Bohosiewicz tego typu środki nie są wskazane dla mam karmiących piersią. Ma rację?
Milena Oszczepalińska
Maja Bohosiewicz zwróciła uwagę Maffashion, że podczas karmienia piersią nie można zażywać większości suplementów
fot. Instagram/majabohosiewicz/maffashion_official/kolaż mamotoja.pl
Na instagramowym profilu Julii Kuczyńskiej znanej jako Maffashion zawrzało po tym, jak blogerka podzieliła się z fanami informacją o tym, że stosuje suplement diety na wzmocnienie włosów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego typu preparaty nie są wskazane dla kobiet karmiących piersią, a Maffashion jest świeżo upieczoną mamą karmiącą. Do dyskusji włączyła się też Maja Bohosiewicz. Między celebrytkami wywiązała się drobna sprzeczka.

Sprzeczka Maffashion i Mai Bohosiewicz pod postem blogerki

Julia Kuczyńska od niedawna cieszy się rolą mamy. Mimo maleństwa w domu nie zamierza jednak zaniedbywać mediów społecznościowych, na których nadal jest aktywna. To właśnie tam pochwaliła się fanom suplementem na włosy, który, jak przyznała, przyjmuje. Choć post jest sponsorowany, to i tak wiele internautek zaczęło zadawać pytania pod postem, czy suplementowanie czegokolwiek bez zgody lekarza w trakcie karmienia piersią jest dozwolone.

Wśród komentarzy pojawił się też wpis Mai Bohosiewicz, mamy dwójki dzieci, która napisała stanowczo: „Praktycznie ŻADNYCH suplementów nie mogą przyjmować kobiety w ciąży i podczas KP (karmienia piersią, przyp. red)”.

Wpis aktorki nie pozostał bez komentarza Maffashion. Zapewniła: „przy decyzji o stosowaniu ewentualnych suplementów pierwszy kontakt to lekarz”. W tym jednym zgadzamy się z blogerką modową. Wydaje się jednak, że reklamowanie suplementu na włosy przez mamę karmiącą nie jest najtrafniejszym pomysłem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JULIA KUCZYŃSKA (@maffashion_official)

Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Dlaczego włosy po ciąży wypadają?

Młode mamy często zmagają się z problemem wypadających włosów. W czasie ciąży zwykle są one gęste i lśniące za sprawą ciążowych hormonów, a po porodzie nagle zaczynają mocno wypadać. Niewiele kobiet wie, że to naturalny proces, włosy wracają po prostu do swojej dawnej kondycji, i garści włosów zostawiane na szczotce podczas każdego czesania przyprawiają je o ogromne zmartwienie. Nie należy jednak samodzielnie sięgać po żaden suplement. Preparaty wzmacniające włosy zawierają biotynę, której stosowanie jest zakazane podczas karmienia piersią. Lepiej więc poczekać na suplementację do końca karmienia, a jeśli problem wydaje się rzeczywiście duży, najpierw należy skonsultować się z lekarzem i zapytać, czy i ewentualnie jakie środki będą bezpieczne.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maja Bohosiewicz - Kwaśniewska (@majabohosiewicz)


Źródło: Instagram

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy