GRY
 
 

Sprzedano krzesło autorki książek o Harrym Potterze. Zgadnij, za ile!

Saga książek o Harrym Potterze jest uwielbiana przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Na charytatywnej aukcji sprzedano krzesło pisarki J.K. Rowling – za bardzo czarodziejską sumę!

Krzesło J.K. Rowling
fot. REUTERS/LUCAS JACKSON
Dębowe krzesło J.K. Rowling to symbol ogromnego sukcesu, jaki osiągnęła pisarka. Anonimowy nabywca zapłacił za nie... prawie 1,5 mln złotych! Sprzedawca postanowił przekazać na cele charytatywne 10% kwoty, którą otrzymał ze sprzedaży.

Magiczne krzesło

Zanim Rowling podarowała krzesło na aukcję, napisała na nim: “Może nie uważasz, że jestem ładne, ale nie oceniaj mnie po tym, co widzisz" oraz "Napisałam Harry’ego Pottera siedząc na tym krześle". Do kosztownego mebla dołączony był także list od pisarki. "Drogi Nowy Właścicielu Mojego Krzesła, w 1995 roku dostałam 4 niepasujące do siebie krzesła, to było najwygodniejsze i właśnie dlatego stanęło przed moją maszyną do pisania i wspierało mnie, gdy pisałam dwie pierwsze części przygód Harry’ego. Z jednej strony jest mi trochę smutno, że się go pozbywam, ale z drugiej strony wcale nie" – napisała Rowling.Jesteś fanką Harry’ego? A może czytałaś jego przygody swojemu maluchowi? ;) 

Polecamy: 10 książek, które musi znać twoje dziecko
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj