Śpiący noworodek w pościeli
fot. Fotolia

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Odpowiedź daje do myślenia!

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci: latem czy zimą? W jaki dzień tygodnia maluchy najchętniej przychodzą na świat? Sprawdź!
Hanna Szczesiak
Śpiący noworodek w pościeli
fot. Fotolia
W 2016 roku urodziło się ponad 382 tys. dzieci. Chociaż to prawie dwa razy mniej niż w 1983 roku, w szczycie wyżu demograficznego, widać tendencję wzrostową! Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają wątpliwości!

Najwięcej dzieci rodzi się...

...latem! Czyżby dlatego, że przyszłe mamy chcą uniknąć zimowych spacerów z noworodkiem? Tego nie można jednoznacznie potwierdzić. Jednak zgodnie z danymi GUS, lato to ulubiona pora roku noworodków.

W 2016 roku najwięcej dzieci (1447) urodziło się we wtorek, 13 września. Nic dziwnego – dniem, w którym przyszło na świat najwięcej dzieci, jest właśnie wtorek (aż 16,8% maluchów urodziło się we wtorek). Najrzadziej dzieci rodzą się w weekend – w sobotę przyszło na świat 10,8% maluchów, a w niedzielę tylko 10,4%.
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

Ile kosztuje wychowanie dziecka?

Wiemy już, kiedy rodzi się najwięcej dzieci. Zastanawialiście się jednak, ile tak naprawdę kosztuje wychowanie dziecka? Centrum im. Adama Smitha przygotowało raport, z którego wynika, że w 2017 roku wychowanie w Polsce jednego dziecka do osiągnięcia przez nie 18. roku życia kosztuje od 176 tys. do 200 tys. zł. Im więcej dzieci, tym wyższe koszty wychowania i utrzymania. Niezła sumka, prawda?

Podajcie daty urodzin swoich dzieci! Są wśród was mamy maluchów urodzonych 13 września? ;)

Zobacz także: Wyprawka do szpitala –​ co musisz ze sobą zabrać?

Źródło: stat.gov.pl, rynekzdrowia.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy