Stosowanie kubeczka menstruacyjnego zwiększa szanse na poczęcie
fot. AdobeStock

Kubeczek menstruacyjny metodą na zajście w ciążę? Kobiety potwierdzają jego działanie!

Używasz tego pojemniczka podczas miesiączki? Jeśli chcesz szybko mieć dziecko, zacznij go stosować także w dni płodne. Sprawdź, dlaczego!
Milena Oszczepalińska
Stosowanie kubeczka menstruacyjnego zwiększa szanse na poczęcie
fot. AdobeStock
Jeśli uznaliście już z partnerem, że nadszedł czas na rozpoczęcie starań o dziecko, powinniście wiedzieć, że jest pewna nietypowa metoda, dzięki której szanse na zapłodnienie bardzo rosną. W dodatku jest ekologiczna, naturalna i niedroga. Wystarczy, że zaopatrzysz się w… kubeczek menstruacyjny. Jak go używać, by szybko zajść w ciążę?

Kubeczek menstruacyjny to coraz bardziej popularna alternatywa dla tamponów. Kobiety decydują się na zastąpienie tamponów czy podpasek kubeczkiem, ponieważ można używać go wielokrotnie, jest zatem rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym. Okazuje się, że zastosowanie kubeczka może być szersze. Amerykańscy ginekolodzy dowodzą, że może też pomóc parom w skróceniu czasu oczekiwania na pojawienie się dwóch kresek na teście ciążowym.

Dr Sherry Ross, ginekolog-położnik i ekspert ds. zdrowia kobiecego, powiedziała w portalu Parents.com, że pary starające się o dziecko rzeczywiście coraz częściej używają kubeczka menstruacyjnego. „Można to robić na dwa sposoby. Uprawiając seks, mężczyzna może bezpośrednio umieścić nasienie w kubeczku menstruacyjnym w trakcie wytrysku albo też tuż po stosunku kobieta może uniemożliwić plemnikom wydostanie się z pochwy poprzez umieszczenie w niej kubeczka” – dodała.

Jak używać kubeczka menstruacyjnego w celu zapłodnienia?

Umieszczenie tego naczynka w pochwie tuż po wytrysku nasienia, do którego dochodzi w trakcie współżycia, powoduje, że plemniki są w niej zatrzymane, znajdują się blisko macicy i w dodatku mogą poruszać tylko w jej kierunku. Śluz szyjkowy w trakcie owulacji pomaga spermie płynąć przez szyjkę macicy do jajowodu, gdzie plemnik może połączyć się z komórką jajową, dokonując zapłodnienia. Następnie zapłodniona komórka jajowa trafia do macicy i się zagnieżdża.
Redakcja poleca: Zrób badania genetyczne jeszcze przed ciążą - VIDEO
Eksperci zachęcają, by jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić sobie badania genetyczne. Dzięki nim można zawczasu zmodyfikować swoją dietę, poprawić kondycję organizmu i... zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych u dziecka.

Jak długo przechowywać kubeczek menstruacyjny w pochwie?

Plemniki żyją średnio około 3 dni. Im dłużej będą znajdować się przy wejściu do macicy, tym większa szansa, że dojdzie do zapłodnienia. Jednak dla bezpieczeństwa kobiety lepiej jest wyjąć kubeczek nie później niż po 12 godzinach od jego założenia. Zbyt długie przetrzymywanie go w pochwie może zmienić pH i przyczynić się do powstania infekcji bakteryjnej lub zapalenia pochwy.

Kobiety potwierdzają skuteczność tej metody na przyspieszenie zapłodnienia

Mamy, które stosowały kubeczki menstruacyjne w ten sposób, przyznają, że faktycznie ułatwiły im one zajście w ciążę. Niektóre z nich twierdzą, że być może był to jedynie zbieg okoliczności, ale wierzą, że to właśnie kubeczki przyczyniły się do powodzenia. Nawet pary, które od lat zmagały się z problemem niepłodności i w końcu zdecydowały się na eksperyment i z tą metodą, potwierdzają, że zadziałała. Oczywiście nie jest to niezawodny sposób na szybkie zapłodnienie i nie zawsze musi zadziałać. Kobiety, które z niego skorzystały, podkreślają jednak, że jest o wiele tańszy niż leczenie niepłodności i choćby dlatego warto po niego sięgnąć. 

Rzeczywiście metoda z kubeczkiem menstruacyjnym jest ciekawa i z pewnością nie zaszkodzi, jednak nie rozwiąże poważnych problemów z niepłodnością. Na razie nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdziłyby jej skuteczność. Dlatego, jeśli od dłuższego czasu starasz się o dziecko bez powodzenia, radzimy, byś w pierwszej kolejności zasięgnęła porady lekarza.  

Źródło: www.parents.com
  [content:2_1316,1_3669,0_22873,0_16029:CMNews]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 12 głosy

Zobacz także

Popularne tematy