Strażak uratował dziecko
fot. AdobeStock

Strażak uratował dziecko w wózku. Wszystko widać na nagraniu

Mężczyzna nie wahał się ani chwili, gdy zobaczył rozpędzony wózek. To mogło się skończyć tragicznie.
Dominika Bielas
Strażak uratował dziecko
fot. AdobeStock
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Mochy (pow. wolsztyński). Strażak stojący przed remizą zauważył niebezpieczną sytuację. Dziadek nachylił się, by podnieść butelkę, która wypadła dziecku z ręki. W tym momencie wózek z maluszkiem zaczął się toczyć po jezdni i nabierać prędkości. Pan Marcin bez wahania ruszył, by zatrzymać "uciekający" wózek.

- Żeby zostać bohaterem trzeba tylko i aż, trafić w odpowiednie miejsce, w odpowiednim czasie. Zarejestrowany materiał nie jest wymysłem ani inscenizacją. Życie pisze scenariusze, w które trudno uwierzyć. Brawa dla Marcina za skuteczną interwencję. - napisali koledzy pana Marcina z OSP Mochy, którzy umieścili nagranie z całego zdarzenia w sieci. Dziecku na szczęście nic się nie stało, ale cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Zobaczcie same:

Bezpieczny maluch

Takie sytuacje przypominają, że wystarczy chwila nieuwagi, by mogło dojść do tragedii. Watro o tym pomyśleć już na etapie kupowania wózka dziecięcego. Każdy powinien być wyposażony w dobry hamulec bezpieczeństwa. Najczęściej dźwignia jest załączana i zwalniana za pomocą stopy. Niektóre modele posiadają hamulec załączany ręką. Najczęściej w przypadku sportowych wózków specjalna dźwignia znajduje się na rączce wózka. Jest także dodatkowe rozwiązanie, chodzi o pasek na nadgarstek do wózka.

Specjalnym pasek mocuje się na rączce wózka, a drugą końcówkę należy przełożyć przez nadgarstek. W przypadku, gdy wózek za bardzo pojedzie do przodu, np. wyślizgnie się z rąk, napięty pasek zatrzyma go.

Warto także wyrobić odruch, który pozwoli ci uniknąć podobnych sytuacji. Zawsze, gdy puszczasz rączkę od wózka, blokuj koła!

Zdarzyła się wam podobna sytuacja z "uciekającym" wózkiem?

Źródło: wmeritum.pl [content:0_27212,0_27209,0_26959,0_26133:CMNews]
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy