Muszynianka
fot. materiały prasowe

Jak aktywne spędzić czas z dzieckiem?

Spędzanie czasu z dzieckiem buduje silne relacje. Dzięki zabawom wzajemnie poznajemy się i uczymy być ze sobą. Wakacje, to świetny moment na budowanie więzi, gdyż mamy dla siebie trochę więcej czasu. Warto spędzić go aktywnie. Jak? Podpowiadamy!
Muszynianka
fot. materiały prasowe

Co robić, by aktywnie wykorzystać wolny czas z dzieckiem?

Na początek możemy zacząć od wspólnego spaceru po okolicy. Może są w okolicy ciekawe parki, a może mieszkacie blisko lasu? Podczas takiej wędrówki możemy razem z dzieckiem poznawać przyrodę. Zabierzmy ze sobą piłkę, będzie okazja, by pograć. A może przypomnimy sobie zabawy z dzieciństwa? Oprócz wspólnych pieszych wycieczek, możemy również się wybrać na wycieczkę rowerową. Starsze dzieci pewnie chętnie pójdą z nami na rolki czy rower.

Lato i wakacje, to czas wspólnych wypadów na basen, czy jezioro. Nauczmy dzieci pływać. Pływanie kształtuje sylwetkę i doskonale zapobiega wadom postawy. Do aktywności fizycznej zachęca Strefa Zdrowia Muszynianki -  projekt edukacyjny, który wskazuje zdrowe nawyki żywieniowe, dba o aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.
 
Efektem rodzinnych aktywności będzie zaszczepienie w dziecku zamiłowania do sportu, który nie tylko poprawia nasze zdrowie i kondycję fizyczną, lecz także pozytywnie wpływa także na nasz układ odpornościowy. Poza tym uczy konsekwencji w dążeniu do celu oraz umiejętności pracy w grupie.

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Od czego zacząć aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? na przykład od kupienia mu sportowych gadżetów: na przykład skakanki, piłek czy rolek. Zamiast wspólnego oglądania telewizora, wybierzmy spacer, zamiast jeździć windą, idźmy schodami. Jeśli to możliwe i bezpieczne chodźmy z dzieckiem pieszo do przedszkola, czy szkoły. Dobrze byśmy mieli spróbujmy zrobić to w weekend.

Kiedy zacząć przygodę dziecka ze sportem?

Wdrażać do sportowego i aktywnego stylu życia możemy już pomału dwu- czy trzylatka. Nie zmuszajmy dziecka do sportu na siłę, to powinna być dla niego radość i przyjemność. Nie chcemy go przecież zniechęcić. W wieku pięciu lat ciało dziecka jest już lepiej przystosowane do sportu. Jego mięśnie, kości i stawy są już dostatecznie wytrzymałe. Poprawia się także zdolność utrzymania równowagi i koordynacji ruchów. Pięciolatek może się już nauczyć pływać, jeździć na rowerze czy jeździć na rolkach. Obserwujmy jakie aktywności lubi nasze dziecko, na pewno znajdzie jakiś sport dla siebie.

Zapraszamy do tworzenia społeczności Strefy Zdrowia Muszynianki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy