GRY
 
 

Stres przeszkadza ci zajść w ciążę? Przyjdź na bezpłatne badania do kliniki Ferti Medica

Jak bardzo stres wpływa na płodność par, które starają się o dziecko? Możesz sprawdzić to bezpłatnie w Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica już we wtorek, 14 października 2014 roku.

fot. Fotolia.pl

Stres wrogiem płodności

Odczuwasz pustkę i przygnębienie? Towarzyszy Ci ciągły niepokój i zamartwianie. Straciłaś zdolność koncentracji. Masz problem z oceną sytuacji i czujesz bezsilność? Unikasz kontaktów z ludźmi i masz obniżone poczucie własnej wartości. Czujesz się osłabiona. Masz trudności z zasypianiem lub cierpisz na bezsenność. Być może ma to związek z przewlekłym stresem?
 
Jeśli na większość z pytań odpowiedziałaś twierdząco, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji  z psychologiem i terapeutą w Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica.
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Różne oblicza stresu

Zdaniem ekspertów wysoki poziom stresu zakłóca fizjologiczne działanie naszego organizmu i może powodować problemy z poczęciem dziecka.
- Stres towarzyszy na różnych poziomach starania się o dziecko – mówi Paulina Gdańska, psycholog w Ferti Medica w Warszawie. - Jest częścią pierwotnej blokady psychicznej, kiedy to mimo regularnego starania i poprawności badań medycznych ciąża nie pojawia się. Mogą mieć na to wpływ różne sytuacje na przykład z dzieciństwa; takie jak lęki i zaburzenia.
Inny rodzaj stresu towarzyszy parze podczas leczenia z powodów niepłodności.
- Niemożność zajścia w ciążę powoduje napięcie, które może doprowadzić do poważnego kryzysu w związku – dodaje psycholog. - Zbyt długotrwały prowadzi do rozwoju zaburzeń psychicznych: depresji, zaburzeń lękowych czy też zaburzeń osobowości.
Dowiedz się jaki jest Twój poziom stresu i jak go minimalizować. Możesz sobie i partnerowi pomóc. Kontakt:info@fertimedica.pl

Polecamy: Czy stres może być przyczyną niepłodności?

Ocena (8 ocen)

6.0
Doładuj
Przeładuj