Jak się przebierać za Mikołaja? Te 6 elementów na pewno masz w domu!

Na strój Mikołaja składają się elementy, który przecież każdy z nas zna bardzo dobrze i większość na pewno masz w swoim domu. Wystarczy 6 rzeczy, by stworzyć strój Mikołaja, a radość i zachwyt dziecka będą nie do opisania.
Martyna Pstrąg
strój mikołaja
fot. Fotolia

Strój Mikołaja to zestaw elementów, które zna każdy, kto miał do czynienia choć raz ze świętym, który wręcza prezenty. W skład stroju Mikołaja wchodzi czapka Mikołaja i siwa broda, czerwono-biały strój oraz wielki wór z prezentami. Zazwyczaj Mikołajowi towarzyszą też sanie i zastęp reniferów. Jak zdobyć strój Mikołaja i jak zorganizować jego wizytę w domu?

Jak zorganizować strój Mikołaja i jego wizytę u dzieci?

Mikołajki coraz bliżej, szukałaś w internecie adresu do świętego Mikołaja, dziecko napisało już list do św. Mikołaja i czeka na przyjście tych magicznych dni. Szykując się do Mikołajek i świąt Bożego Narodzenia, warto przemyśleć kwestię prezentów. Ale nie pod kątem tego, co komu wręczyć w prezencie od Mikołaja. Jeśli macie małe dziecko (lub dzieci) fajnym pomysłem jest zorganizowanie wizyty św. Mikołaja, który osobiście wręczy dzieciom prezenty. Możecie o to poprosić kolegę, którego dziecko słabo zna – wtedy szansa na to, że maluch rozpozna Mikołaja, jest mniejsza. Wtedy jednak najlepiej zorganizować taką wizytę np. w dniu Mikołajek albo w wigilijny poranek, bo „Mikołaj” zapewne będzie chciał wigilijny wieczór spędzić w gronie swoich najbliższych i nie będą mu w głowie wizyty u znajomych.

Redakcja poleca: Atoperal najlepszy do suchej skóry dziecka? Sprawdziłam! [TEST REDAKCJI]
Dużo słyszałam, że Atoperal jest hitem wśród preparatów do skóry suchej i atopowej, że ma świetne składy. Postanowiłam to sprawdzić. Przetestowałam go na skórze mojego synka i... własnej. Zobacz wyniki tego egzaminu!

Co powinno zawierać przebranie Mikołaja?

Strój świętego Mikołaja nie jest trudny do samodzielnego skompletowania, bo każdy z nas wie, jak Mikołaj wygląda i jakie są jego tradycyjne atrybuty – długa siwa broda, wielki wór prezentów, czerwono-biała czapka oraz sanie zaprzężone w renifery św. Mikołaja
Aby się przebrać za Mikołaja, będziesz potrzebować:

  • czapkę św. Mikołaja
  • czerwone spodnie i kurtkę
  • czarny gruby pas
  • wielki worek
  • ciężkie zimowe buty
  • sztuczną brodę, a najlepiej, gdyby przebierający miał prawdziwą brodę

Gdzie kupić lub wypożyczyć strój Mikołaja?

Gotowy strój możesz znaleźć na allegro czy na olx-ie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „strój Mikołaja”.  Ale możesz taki strój również wypożyczyć z wypożyczalni ze strojami, której wypożyczasz stroje dla dziecka np. na bal karnawałowy. Sprawdź, czy w twojej okolicy istnieje taka wypożyczalnia. Wiele z takich miejsc ma w posiadaniu kilkanaście strojów św. Mikołaja, reniferów czy elfów, pomocników św. Mikołaja, bo właściciele wypożyczalni wiedzą, że takie stroje są chętnie wypożyczane w okolicach świąt z racji wręczania prezentów na Mikołajki i pod choinkę. Dodatkowymi elementami stroju św. Mikołaja mogą być sanie, które zaparkują przed domem dziecka, do którego przyjdzie Mikołaj. Innym ciekawym elementem są pomocnicy, czyli elfy albo renifery świętego Mikołaja – osoba przebrana w taki strój, sprawi, że wizyta Mikołaja w domu będzie bardziej wiarygodna.

Strój Mikołaja w wersji DIY

Jeśli nie masz możliwości lub z jakichś powodów nie chce korzystać z gotowego stroju, zawsze możesz go też przygotować sama. Proponujemy poszukać starych spodni i bluzy czy kurtki w czerwonym kolorze w ciuchlandzie czy dyskoncie z używanymi ubraniami. Samodzielne przygotowanie stroju wymaga wyszukania kilku elementów, np. futerka, którym będziesz mogła obszyć mankiety itp. Będziesz potrzebowała również czapki i brody (sztucznej) Mikołaja – w okolicach świąt jest ich pełno w supermarketach czy dyskontach spożywczych. No i ostatni element, który jest najważniejszy – wielki worek pełen prezentów. Wykorzystaj starą poszwę na kołdrę, najlepiej w jakimś ciemnym kolorze, którą przewiążesz sznurkiem albo czerwoną wstążeczką.

Zobacz także:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Już jest 500 plus na pierwsze dziecko

Słoneczne ABC