GRY

Jak się przebierać za Mikołaja? Te 6 elementów na pewno masz w domu!

Na strój Mikołaja składają się elementy, który przecież każdy z nas zna bardzo dobrze i większość na pewno masz w swoim domu. Wystarczy 6 rzeczy, by stworzyć strój Mikołaja, a radość i zachwyt dziecka będą nie do opisania.
strój mikołaja
fot. Fotolia

Strój Mikołaja to zestaw elementów, które zna każdy, kto miał do czynienia choć raz ze świętym, który wręcza prezenty. W skład stroju Mikołaja wchodzi czapka Mikołaja i siwa broda, czerwono-biały strój oraz wielki wór z prezentami. Zazwyczaj Mikołajowi towarzyszą też sanie i zastęp reniferów. Jak zdobyć strój Mikołaja i jak zorganizować jego wizytę w domu?

Jak zorganizować strój Mikołaja i jego wizytę u dzieci?

Mikołajki coraz bliżej, szukałaś w internecie adresu do świętego Mikołaja, dziecko napisało już list do św. Mikołaja i czeka na przyjście tych magicznych dni. Szykując się do Mikołajek i świąt Bożego Narodzenia, warto przemyśleć kwestię prezentów. Ale nie pod kątem tego, co komu wręczyć w prezencie od Mikołaja. Jeśli macie małe dziecko (lub dzieci) fajnym pomysłem jest zorganizowanie wizyty św. Mikołaja, który osobiście wręczy dzieciom prezenty. Możecie o to poprosić kolegę, którego dziecko słabo zna – wtedy szansa na to, że maluch rozpozna Mikołaja, jest mniejsza. Wtedy jednak najlepiej zorganizować taką wizytę np. w dniu Mikołajek albo w wigilijny poranek, bo „Mikołaj” zapewne będzie chciał wigilijny wieczór spędzić w gronie swoich najbliższych i nie będą mu w głowie wizyty u znajomych.

Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Co powinno zawierać przebranie Mikołaja?

Strój świętego Mikołaja nie jest trudny do samodzielnego skompletowania, bo każdy z nas wie, jak Mikołaj wygląda i jakie są jego tradycyjne atrybuty – długa siwa broda, wielki wór prezentów, czerwono-biała czapka oraz sanie zaprzężone w renifery św. Mikołaja
Aby się przebrać za Mikołaja, będziesz potrzebować:

  • czapkę św. Mikołaja
  • czerwone spodnie i kurtkę
  • czarny gruby pas
  • wielki worek
  • ciężkie zimowe buty
  • sztuczną brodę, a najlepiej, gdyby przebierający miał prawdziwą brodę

Gdzie kupić lub wypożyczyć strój Mikołaja?

Gotowy strój możesz znaleźć na allegro czy na olx-ie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „strój Mikołaja”.  Ale możesz taki strój również wypożyczyć z wypożyczalni ze strojami, której wypożyczasz stroje dla dziecka np. na bal karnawałowy. Sprawdź, czy w twojej okolicy istnieje taka wypożyczalnia. Wiele z takich miejsc ma w posiadaniu kilkanaście strojów św. Mikołaja, reniferów czy elfów, pomocników św. Mikołaja, bo właściciele wypożyczalni wiedzą, że takie stroje są chętnie wypożyczane w okolicach świąt z racji wręczania prezentów na Mikołajki i pod choinkę. Dodatkowymi elementami stroju św. Mikołaja mogą być sanie, które zaparkują przed domem dziecka, do którego przyjdzie Mikołaj. Innym ciekawym elementem są pomocnicy, czyli elfy albo renifery świętego Mikołaja – osoba przebrana w taki strój, sprawi, że wizyta Mikołaja w domu będzie bardziej wiarygodna.

Strój Mikołaja w wersji DIY

Jeśli nie masz możliwości lub z jakichś powodów nie chce korzystać z gotowego stroju, zawsze możesz go też przygotować sama. Proponujemy poszukać starych spodni i bluzy czy kurtki w czerwonym kolorze w ciuchlandzie czy dyskoncie z używanymi ubraniami. Samodzielne przygotowanie stroju wymaga wyszukania kilku elementów, np. futerka, którym będziesz mogła obszyć mankiety itp. Będziesz potrzebowała również czapki i brody (sztucznej) Mikołaja – w okolicach świąt jest ich pełno w supermarketach czy dyskontach spożywczych. No i ostatni element, który jest najważniejszy – wielki worek pełen prezentów. Wykorzystaj starą poszwę na kołdrę, najlepiej w jakimś ciemnym kolorze, którą przewiążesz sznurkiem albo czerwoną wstążeczką.

Zobacz także:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Mamą być

Pomoc rodzicom