Strój pastuszka dla dziecka
fot. AdobeStock

Strój pastuszka dla dziecka na jasełka

Podpowiadam, jak przygotować się na przedszkolne lub szkolne przedstawienie i samodzielnie zrobić przebranie dla małego pasterza.
Dominika Bielas
Strój pastuszka dla dziecka
fot. AdobeStock
Pierwsze publiczne występy przed rodzicami to dla dzieci duże przeżycie. Maluchy uczą się swoich kwestii i długo trenują, by wszystko wypadło idealnie. Za to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za to, jak dziecko będzie się prezentować tego wyjątkowego dnia.

Jak zrobić strój pasterza?

Zanim przyjdzie czas na wzruszenia podczas przedstawiania, przed rodzicami gorączkowe poszukiwanie sposobu na przebranie dla dziecka. Na początek warto spisać listę rzeczy, które się przydadzą i rozpuścić wici wśród znajomych. Może się okazać, że uda się wam uzbierać niezbędne elementy przebrania łatwiej, niż mogłoby się wydawać. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie sklepu z używaną odzieżą. Choć najpewniej pasterskiego stroju tam nie dostaniecie, to może trafi się coś, co będzie pasowało do waszej stylizacji.

Co się przyda? Opcji jest kilka, wystarczy tylko pokombinować. Przebranie powinno składać się z krótkiej, przewiązanej w pasie szaty i spodni. Przyda się także kamizelka i nakrycie głowy. Na nóżki - góralskie kożuszkowe kapciuszki (ale zwykłe przedszkolne kapcie też w zupełności wystarczą). Super atrybutem będzie pluszowa owieczka, długi kij, lub ciupaga, jeśli posiadacie taką pamiątkę z Zakopanego.

Przyda się jasna gładka bluzka biała lub kremowa, na którą założycie kamizelkę. Idealna byłaby kożuszkowa, z misiem lub polarowa w kolorze brązowym, lub czarnym, a do tego ciemne spodnie lub spódniczka (najlepiej brązowe). Zamiast kamizelki dobrym pomysłem będzie gładka brązowa tunika lub bluzka na szerokie ramiączka za duża o kilka rozmiarów. Jeśli masz zdolności manualne, możesz uszyć taką prostą tunikę z brązowego polaru. Przepasana sznurkiem będzie się prezentować idealnie. Do tego jasna bluzeczka i rajstopki. Pomysłem jest także wełniany sweter za duży o kilka rozmiarów, ale jest ryzyko, że dziecku będzie w nim zbyt bardzo gorąco i co gorsza, sweter z prawdziwej wełny może bardzo drażnić dziecko. Na głowę przyda się kożuszkowa czapka (najłatwiej będzie ją znaleźć u dziadka w szafie). Alternatywą będzie każda czapka, która od spodu ma ciemny polarek lub misia. Po wywinięciu na lewą stronę uzyskamy potrzebne nakrycie głowy.
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.

Gotowy strój pasterza

Przygotowanie stroju pasterza to nie lada wyzwanie, ale może być także świetną zabawą dla całej rodziny. Oczywiście, jeśli masz czas i budżet możesz taki strój wypożyczyć lub kupić np. na Allegro. Na aukcjach internetowych jest cała masa strojów na jasełka.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy