GRY
 
 

Styczeń 2012 w Teatrze Małego Widza

Teatr Małego Widza zaprasza dzieci na przedstawienia.

logo
fot. Teatr Małego Widza

REPERTUATR NA STYCZEŃ 2012

06.01 "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lat), godz. 10:00

06.01 "Sklep Magika Mechanika" (5-10 lat), godz. 14:00

06.01 "Mały Chopin - Michał Rusinek" (4-7 lat), godz. 17:00

07.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 10:00 (PREMIERA)

07.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 12:00 (PREMIERA)

08.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 10:00

08.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 12:00

14.01 "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lat), godz. 10:00

14.01 "Sklep Magika Mechanika" (5-10 lat), godz. 14:00

14.01 "Mały Chopin - Michał Rusinek" (4-7 lat), godz. 17:00

15.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 10:00

15.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 12:00

15.01 "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lat), godz. 16:00

22.01 "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lat), godz. 10:00

22.01 "Sklep Magika Mechanika" (5-10 lat), godz. 14:00

22.01 "Mały Chopin - Michał Rusinek" (4-7 lat), godz. 17:00

28.01 "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lat), godz. 10:00

28.01 "Sklep Magika Mechanika" (5-10 lat), godz. 14:00

28.01 "Lśnienie - warsztaty teatralne ze światłem" (5-6 lat), godz. 17:00

29.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 10:00

29.01 "Julka i kulka" (1-5 lat), godz. 12:00

„Rozplatanie tęczy” to zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami. To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni - chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najnajmłodszych. Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest - słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy…” to rozmowa za pomocą zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości - takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień. Dzieci są współtwórcami spektaklu - obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie…

Pomysł, reżyseria i scenografia: Agnieszka Czekierda

Występuje: Agnieszka Czekierda

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-4 lat

Czas trwania: 30 min + 15 minut wspólnej zabawy

"Julka i kulka" to piękny, poetycki spektakl o emocjach, które towarzyszą dziecku w poznawaniu świata. Tyle barw i odcieni mają małe dziecięce radości i smutki… A świat - jest taaaaki wielki! I po brzegi wypełniony cudami. Dlatego tak fascynuje, ciekawi, inspiruje, mimo że często bywa niezrozumiały i trudny. Kiedy się patrzy na świat oczami dziecka nic nie jest takie oczywiste. Nic nie jest skończone i dokonane, bo dzieci to mali odkrywcy i eksperymentatorzy. Mamo! Tato! Spójrzcie ile rzeczy potrafi moja piłka – turla się , toczy i odbija, można ją podrzucać i łapać, można ją przytulić i pogłaskać. Można się na nią gniewać i złościć, cieszyć się, kiedy jest i smucić, kiedy jej nie ma. „Julka i kulka” to pierwszy w Polsce taneczny spektakl dla dzieci od 1. roku życia. Na scenie fantastyczna Justyna Banasiak, tancerka i gimnastyczka artystyczna, która reprezentowała Polskę na Olimpiadzie w Atenach. Muzykę skomponowała i wykonuje na żywo Izabela Lamik, niezwykle utalentowana wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Twórcą choreografii jest Julita Wojewódzka, tancerka i uwielbiany przez dzieci pedagog warszawskiej szkoły baletowej :-)

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Choreografia i reżyseria: Julita Wojewódzka

Występują: Justyna Banasiak oraz Izabela Lamik

Opracowanie muzyczne: Izabela Lamik

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Reżyseria światła: Sebastian Kozioł

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat

Czas trwania: 30 min + 15 wspólnej zabawy

SKLEP MAGIKA MECHANIKA – inspirowany baśnią o stalowym jeżu Jana Brzechwy "Na ulicy Czterech Wiatrów Niedaleko Bonifratrów Do zachodnich ścian przytyka Sklep Magika Mechanika Sklep ten zawsze jest zamknięty Lecz przez okno wystawowe Widać różne dziwne sprzęty Różne części metalowe Tajemnicze instrumenty Automaty, lalki, skrzynki Nakręcane katarynki Śpiewające psy i świnki (...)". Pewnej nocy ze sklepu Magika Mechanika ucieka tajemniczy jeż, zaklęty w stalowy pancerz. Ucieka z miasta w popłochu i gna przed siebie w poszukiwaniu ratunku. Marzy o tym, aby pozbyć się ciężkiego stalowego pancerza, w którym został uwięziony. Ciemny las, pełen strzyg i dusiołków, spotkanie z Czarodziejem Babulejem, rtęciowe stawy i bitwa z trytonami, atak ciem i nietoperzy, starcie z bawołami i siła przyciągania Góry Magnesowej, to tylko niektóre z niespodzianek czekających naszego bohatera. „Sklep Magika Mechanika” to przepiękna opowieść, pełna magii i zaczarowanych postaci. Daleka od dosłowności i cudownie nierealna. To baśń opowiedziana przez dwójkę aktorów nie tylko za pomocą słów, ale przede wszystkim za pomocą ruchu, tańca, muzyki, obrazów i symboli. To opowieść ze szczęśliwym zakończeniem, z pięknym rycerzem i jasnowłosą dziewczyną, którzy żyli długo i szczęśliwie…

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Choreografia i reżyseria: Mateusz Polit

Występują: Agnieszka Czekierda i Antoni Barłowski

Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 5-10 lat

Czas trwania: 45 minut + 15 minut wspólnej zabawy

MAŁY CHOPIN – Michał Rusinek Mały Chopin to piękne, poetyckie, choć nie pozbawione humoru przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Na kanwie wierszowanej powiastki Michała Rusinka powstała zabawna opowieść o życiu, dzieciństwie i pracy twórczej Fryderyka Chopina. Wielki polski kompozytor schodzi na kilka chwil z pomnika, by opowiedzieć dzieciom o swoich perypetiach z łakociami, pojazdami i mrówkami… Słowem - kłopotach i przygodach, jakie przytrafiają się nam wszystkim w dzieciństwie. Jednocześnie na przykładzie współczesnych znaczeń takich pojęć jak: samochód „polonez”, wielkanocny „mazurek” czy uliczne „rondo” przybliża dzieciom pojęcia muzyczne i proces tworzenia najsławniejszych utworów polskiego wirtuoza. Bez nachalnego dydaktyzmu i nudziarstwa spektakl daje najmłodszym krótką lekcję historii i muzyki. Bohater opowiada „.. jak to był kiedyś małym Fryderyczkiem, albo jeszcze mniejszym Fryckiem”, A wszystko to przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina, którą gra sam… Fryderyk Chopin!

Opracowanie tekstu i scenografia: Antoni Barłowski, Jerzy Łazewski

Reżyseria: Antoni Barłowski/Jerzy Łazewski

Występuje: Antoni Barłowski

Marionetka i kostiumy: Łukasz Kuczyński

Muzyka: Fryderyk Chopin

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 4-7 lat

Czas trwania: 40 minut + 10 minut wspólnej zabawy

LŚNIENIE – warsztaty teatralne ze światłem ...będziemy wspólnie nurkować w świetle, jak w jeziorze, ...będziemy stąpać po smudze światła, jak po cyrkowej linie, ...będziemy naśladować ruchy świetlików w ciemnościach, ...będziemy kąpać się w świetle niczym w wodospadzie, ...będziemy płynąć po rozgwieżdżonym niebie i malować światłem obraz, jak pędzlem na płótnie... Wspólnie będziemy odkrywać teatr cieni i obserwować, jak światło opowiada historie. "Lśnienie" to spotkanie z magią teatru. To jak dotykanie tęczy, jak rozplatanie pajęczyny, to skupienie i słuchanie własnego oddechu. To podróż w zupełnie inny wymiar, tam, gdzie zatrzymuje się czas... Warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Czekierdę, aktorkę i reżyserkę Teatru Małego Widza oraz Teatru Konsekwentnego.

Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 5+

Czas trwania: ok 2 godz.

Miejsce: Teatr Małego Widza

Maksymalna liczba uczestników: 20 osób

Teatr Małego Widza

SCEK, ul. Jezuicka 4
(wejście od ulicy Brzozowej)
00-281 Warszawa – Stare Miasto

więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj