program dofinansowania in vitro we Wrocławiu
fot. Adobe Stock

Sukces in vitro we Wrocławiu: urodziło się pierwsze dziecko, kolejne w drodze!

Dzięki dopłatom samorządowym blisko 420 par uzyska pomoc w dofinansowaniu do zabiegów in vitro. Rusza druga edycja programu.
Agnieszka Majchrzak
program dofinansowania in vitro we Wrocławiu
fot. Adobe Stock

To wspólny sukces kliniki INVICTA i władz samorządowych Wrocławia. Program działa od roku i ma już wyniki - kilkadziesiąt kobiet jest w upragnionej ciąży. Trwają zapisy do programu na ten rok. Zobacz, jak się do niego zgłosić.

Pierwsze dziecko z programu jest już na świecie

Wrocławski program ruszył w kwietniu 2019 roku i pierwsze maleństwo właśnie urodziło się - kilka dni temu przyszedł na świat zdrowy chłopiec.

To zasługa leczenia jego rodziców w klinice INVICTA, która w ramach samorządowych dopłat do zabiegów in vitro otrzymała kontrakt i jest realizatorem programu. Dzięki pomocy ośrodka 46 pań jest obecnie w ciąży, w tym 6 jest w ciąży bliźniaczej.

"W ubiegłym roku ponad 150 par zdecydowało się na udział w programie, a znaczna grupa pacjentów jest obecnie na etapie gromadzenia dokumentacji, przeprowadzania badań. Dlatego zachęcam do szybkiego zapisywania się na listę osób oczekujących" - powiedziała kierownik Kliniki INVICTA we Wrocławiu Anna Trawińska.

program dofinansowania in vitro we Wrocławiu

Redakcja poleca: Trudne rozmowy o męskiej niepłodności - film
Niepłodność często mylona jest z impotencją lub obniżonym libido. Między innymi dlatego niektórzy mężczyźni źle znoszą informację o tym, że mają jakieś kłopoty z płodnością i niechętnie podejmują próby leczenia. Czy można to zmienić?

"Koszty zabiegu nas przerosły"

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta, niepłodne pary, których nie było dotąd stać na specjalistyczne leczenie, mogą wreszcie zrealizować swoje plany rodzinne.

Wśród wielu pacjentów jest pani Natalia, która po zabiegu in vitro w INVICTA, spodziewa się bliźniąt. Przez 4 lata bez skutku starała się z mężem o maleństwo. "Wydatki były tak duże, że gdy w końcu zapadła decyzja o in vitro, koszty zabiegu nas przerosły" - opowiada przyszła mama. "Wiadomość o tym, że w klinice, którą wybraliśmy, będą dopłaty do zabiegu, otworzyła nam drogę do szczęścia. I już po pierwszej próbie zaszłam w ciążę" - powiedziała.

program dofinansowania in vitro we Wrocławiu

Skuteczność leczenia in vitro

Tylko w okresie kilku miesięcy blisko 50 kobiet, podobnie jak pani Natalia, zakończyło leczenie sukcesem. Kolejne pacjentki oczekują na potwierdzenie ciąży lub nadal są w trakcie procedury. Z danych INVICTA wynika, że u kobiet relatywnie młodych, poniżej 35 roku życia, szanse na sukces już przy pierwszej próbie wynoszą nawet 72 procent.

Dla kogo program dofinansowania in vitro?

Program przewiduje dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych do pojedynczej procedury in vitro. Warunkiem udziału w programie jest stwierdzona bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie.

Propozycja kierowana jest do par:

  • będących w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • bezskutecznie starających się o dziecko,
  • mających wskazania do procedury in vitro,
  • mieszkających we Wrocławiu,
  • kobieta powinna mieć do 40 lat (w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się kwalifikację kobiet do 42 roku życia, jeżeli jest dobrze rokująca rezerwa jajnikowa).
 
program dofinasowania in vitro we Wrcocławiu

 

Jak zgłosić się do programu dofinansowania in vitro?

Aby wziąć udział we wrocławskim programie trzeba:

  • umówić się na wizytę kwalifikacyjną u lekarza,
  • przed spotkaniem należy wykonać badania hormonalne i badanie nasienia,
  • zgromadzić dokumentację z dotychczasowego leczenia.


Pary chcące uzyskać więcej informacji o programie dopłat do in vitro w INVICTA, mogą kontaktować się z konsultantami poprzez infolinię 58 58 58 801 lub odwiedzić stronę invitrowroclaw.pl

Źródło: mat.prasowe

Zobacz też:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy