Dziewczynce wbiły się widły w głowę

Sukces! Zebrano pieniądze dla 6-latki, której widły wbiły się w głowę

Cudem przeżyła. Teraz udało się zebrać pieniądze na dalsze leczenie!
Marta Kabulska
Dziewczynce wbiły się widły w głowę
Do tragicznego zdarzenia doszło na początku czerwca. Podczas zabawy na podwórku dziewczynka nadziała się głową na widły. 

Mała wojowniczka

Lekarze ratujący życie 6-latki musieli usunąć jej fragment czaszki.
Dawano jej tylko 1% szans na przeżycie.
Minęło już kilka tygodni od operacji i hospitalizacji. Zapadła decyzja, że Laura jest gotowa do neurorehabilitacji. Wczoraj trafiła do warszawskiej Kliniki Budzik. 

- Moim zdaniem teraz jest dobrze, a będzie tylko lepiej. Czeka nas żmudna praca, ale rehabilitacja ponoć przynosi duże efekty. Mamy nadzieję, że tak będzie w naszym przypadku – mówiła mama dziewczynki.

- Neurorehabilitacja będzie polegała na stopniowym odzyskiwaniu funkcji neurologicznych utraconych w trakcie urazu. To dziecko, a u dzieci taki proces jest zdecydowanie lepiej rokujący niż w przypadku neurorehabilitacji dorosłych - tłumaczy lek. Krzysztof Chmielak z Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Redakcja poleca: „Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]
„Mama zostawiła go samego w wannie i chłopczyk się podtopił…”, „Julkę potrąciło auto na przejściu przed szkołą…”, „6-letnia Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę…” – te wszystkie historie łączy śpiączka. – Czasem o życiu decydują sekundy – mówi Katarzyna Pinkosz, autorka książki „Wybudzenia”.

Potrzebne pieniądze

Ratunkiem dla Laury jest wszczepienie implantu czaszkowego.
- Ten implant ma ogromne znaczenie dla jej późniejszego rozwoju. Dlatego, że kości czaszki pełnią funkcję ochronną. To jest puszka, która chroni przed uszkodzeniem centralny układ nerwowy. W tej chwili ogromna część mózgu Laury pokryta jest tylko skórą. Gdyby doszło nawet do najmniejszego urazu, to nie ma żadnej mechanicznej osłony. Ważne jest, żeby odtworzyć dziewczynce ciągłość kości czaszki  – wyjaśnia w rozmowie z Onetem dr Marzena Zielińska, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci w USK we Wrocławiu. Zielińska.

Koszt takiego implantu, który produkowany jest wyłącznie we Włoszech to ok. 40-50 tys. zł. Rodziców dziewczynki nie stać na jego zakup, dlatego apelowali o pomoc finansową poprzez wpłaty na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia. 

Dziś gazeta.pl poinformowała, że udało się zebrać potrzebne pieniądze! Będą one przeznaczone nie tylko na zakup implantu, ale też na dalszą rehabilitację Laury.

Trzymamy kciuki za dzielną małą dziewczynkę!

Zobacz też: Kolejny cud z Kliniki Budzik: Natalka wybudziła się ze śpiączki!

Źródło: gazeta.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy