sukienki dla dziewczynki
fot. Adobe Stock

Sukienki dla dziewczynki w wieku przedszkolnym [Przegląd]

Dziewczynki kochają sukienki! Zakładają je nie tylko na wielkie okazje czy od święta – lubią je nosić na co dzień. Dlatego przygotowaliśmy przegląd sukienek dla dziewczynek w wieku 3-5 lat. Znajdziesz tu sukienki do przedszkola, ale i na wyjście do znajomych, na ślub i na każdą inną okazję. Zobacz koniecznie!
Ewa Janczak-Cwil
sukienki dla dziewczynki
fot. Adobe Stock
Sukienka na co dzień musi być przede wszystkim wygodna. Łatwo powinno się ją zakładać i zdejmować, nie powinna też krępować ruchów dziecka. Jednak nie każda kreacja nadaje się na wyjście do znajomych – spotkanie towarzyskie w gronie rodziny, czy urodziny koleżanki lub kolegi. Tego typu ubranko powinno być nieco bardziej eleganckie. Z kolei na wielkie okazje typu ślub, czy chrzest w rodzinie, warto mieć dla córki jeszcze bardziej wytworny strój. W tym sezonie w modzie na wielkie wyjścia królują tiule, choć nie tylko.

Jak dobrać sukienki do wieku dziecka?

Im młodsza dziewczynka, tym sukienka powinna być wygodniejsza. Z kolei starsze elegantki same są w stanie przedłożyć elegancję, czy ulubioną aplikację na ubraniu, nad jego wygodę. W ich przypadku można się więc pokusić o bardziej skomplikowaną kreację, wykonaną z nieelastycznych materiałów.
Młodszym dziewczynkom lepiej nie zakładać bardzo długich sukienek – będą się o nie potykać i wywracać albo będą zahaczać nimi o różne przedmioty. Dziewczynki starsze, które lepiej kontrolują swoje zachowanie, mogą nosić sukienki nawet do kostek.

Poniżej znajdziesz wybrane przez nas propozycje sukienek o różnym charakterze: na co dzień, wizytowe i na specjalne okazje. W każdej kategorii wiekowej proponujemy trzy sukienki, po jednej z każdego typu:

Sukienki dla dziewczynki w wieku 3 lat
Sukienka z guziczkami, 40 zł
Koronkowa z kokardą, 50 zł
Ozdobna tiulowa, 60 zł

Sukienki dla dziewczynki w wieku 4 lat
W krateczkę, cena: 20 zł
Z bolerkiem, 30 zł
Bardzo elegancka, 100 zł

Sukienki dla dziewczynki w wieku 5 lat
Tiulowa z jednorożcem, 60 zł
Wdzięczna tiulowa, 45 zł
Sukienka Dalia, 200 zł

Redakcja poleca: Jak wypadło mleko następne Enfamil Premium MFGM 2 w naszym teście? Sprawdź!
Badania nad składem mleka z piersi trwają od lat i stanowią inspirację do zmian w składzie mlek modyfikowanych dla niemowląt. W ręce mam oddaliśmy mleko następne Enfamil Premium MFGM 2 i poprosiliśmy o jego przetestowanie. Dowiedz, się jak wypadł ten sprawdzian!
Doładuj
Przeładuj