superniania Dorota Zawadzka została babcią
fot. Instagram/superniania

Superniania w nowej roli: "Rozryczałam się, puściły mi emocje"

Ten scenariusz napisało życie. Czy superniania będzie teraz superbabcią? To czas pokaże. Na razie spełniło się jedno z najważniejszych marzeń w jej życiu. Dorota Zawadzka właśnie została babcią!
Agnieszka Majchrzak
superniania Dorota Zawadzka została babcią
fot. Instagram/superniania
Dumna babcia zamieściła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z wnuczką trzymaną w ramionach. Twarz Doroty Zawadzkiej promienieje takim szczęściem, że nie potrzeba słów, aby widzieć, że to jeden z najszczęśliwszych dni w jej życiu.

"Rozryczałam się"

Pod postem gorące gratulacje od internautów. "Jaka miłość w oczach! Gratulacje" – napisali. "Pani Doroto gratulacje. Teraz będzie pani Superbabcią" – stwierdzono.

W rozmowie z mamotoja.pl psycholog podzieliła się swoimi pierwszymi emocjami. "Kiedy malutka już się urodziła, rozryczałam się, puściły mi emocje" – opisuje pierwsze chwile po przyjściu na świat wnuczki. Dla superniani to spełnienie kolejnego marzenia, jak mówi, jednego z najważniejszych w ostatnich latach.
  [content:0_10778,0_10776,2_1032,1_2926:GALGallery]

"Znowu mam kogoś, komu mogę pokazać świat. Będę mogła pokazać małemu człowieczkowi, jak wspaniałe jest życie’" – mówi wzruszona.
Redakcja poleca: Jakie prawa dziecka są ważne dla naszych redaktorek? Zobacz film!
Wśród redaktorek Babyonline nowa książka Doroty Zawadzkiej „Dziecko swoje prawa ma” cieszy się ogromną popularnością. Każda z nas przeczytała ją od deski do deski. I każda z nas ma takie prawo dziecka, które jest dla niej szczególnie ważne. Zobacz film, w którym redaktorki mówią o dziecięcych prawach.

Będę babcią zaangażowaną na ile pozwolą na to rodzice

Jaką będzie babcią? "Będę zaangażowaną babcią na tyle, na ile pozwolą mi młodzi" - podkreśliła. "To ich dziecko i ich decyzje" – dodała. Dla Zawadzkiej wzorem babci jest jej własna mama, która była - jak mówi - "babcią na gwizdek". To oznacza, że jak młodzi rodzice będą jej potrzebowali, to będą mogli liczyć na pomoc.

Natomiast nie chce być babcią, która mówi: "a zrób tak", "a spróbuj w ten sposób", "a tak byłoby lepiej". Jak mówi, bardzo jest jej żal młodych mam, które muszą się podporządkować mamie, teściowej i robić tak jak one radzą.
 
"To rodzice mają wybierać, co im pasuje, bo to oni muszą czuć się dobrze z dzieckiem" – podkreśliła. Dlatego zdaniem psycholog, dopóki młody rodzic nie zapyta się, czy dobrze postępuje, nikt nie powinien tego oceniać czy to jest dobrze, czy źle.

Syn pani Doroty wziął urlop tacierzyński i wypoczynkowy, aby przez pierwszy miesiąc być przy córeczce cały czas. Superniania pomogła synowi przygotować w weekend pokój dla córeczki, a świeżo upieczonej mamie podesłała najważniejsze na teraz książki, swoich kolegów po fachu – Agnieszki Stein "Dziecko z bliska" o rodzicielstwie bliskości oraz Pawła Zawitkowskiego o pielęgnowaniu niemowlęcia. Maleństwo otrzymało też od babci pierwsze ubranko – zielony kaftanik z napisem: " Moja babcia mnie kocha".

Fajnie, kiedy młodzi rodzice mogą liczyć na pomoc

"Chciałabym, aby wszyscy rodzice mieli taki komfort posiadania kogoś bliskiego, na kogo mogą liczyć w opiece nad dzieckiem. Będę starała się ich wspierać w tym rodzicielstwie, ale nie zastępować" – deklaruje.

Superniania podkreśliła, jak ważne jest także wsparcie młodych tatusiów w pierwszych dniach życia dziecka. "Mało kto pyta, jak w tym wszystkim odnajduje się świeżo upieczony tata. Mężczyzna także powinien poczuć, że jest ważnym człowiekiem w tym niezwykłym wydarzeniu" – powiedziała.

Superniania apeluje też do młodych mam, aby nie starały się na siłę być idealne. "Pamiętajcie dziewczyny, nic nie musicie. Nie musicie udowadniać, że wiecie wszystko, macie prawo być zagubione" – radzi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja wnuczka jest doskonała ;)

Post udostępniony przez Dorota Zawadzka (@superniania)


Z całego serca gratulujemy pani Dorocie wnuczki, a młodym rodzicom życzymy pięknych i niepowtarzalnych chwil z córeczką oraz ...przespanych nocy!

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy