Suplementy diety w ciąży
fot. AdobeStock

Suplementacja w ciąży – na co powinnaś zwrócić uwagę?

Jeżeli planujesz zostać mamą albo już zaszłaś w ciążę, z pewnością zastanawiasz się, jakie witaminy i minerały powinny znaleźć się w twojej diecie, a także, jakie suplementy będą najlepsze dla ciebie i twojego dziecka. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy zdecydujesz się na suplementację.
Suplementy diety w ciąży
fot. AdobeStock
Advertisement Prawda jest taka, że nie wszystkie substancje odżywcze jesteśmy w stanie dostarczyć w odpowiedniej ilości – nawet najlepiej się odżywiając. Dlatego warto pomyśleć o suplementach diety, które dostarczą twojemu organizmowi tego, co niezbędne. Myśląc o przyjmowaniu suplementów, warto wrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim:

Odżywiaj się zdrowo

Współczesna żywność nie jest w stanie dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin, mikroelementów czy innych składników odżywczych, dlatego tak ważna jest ich dodatkowa suplementacja. Jednocześnie pamiętaj, że zdrowa i właściwie zbilansowana dieta zwiększa szansę na prawidłowy przebieg ciąży. Unikaj wysoko przetworzonych produktów oraz produktów z dużą zawartością soli i cukru. Oczywiście zrezygnuj też ze słodzików, kofeiny i alkoholu.

Uważaj na inne leki

Gdy jesteś osobą, która na stałe przyjmuje leki na receptę, powinnaś pamiętać, aby nie brać żadnych dodatkowych leków na własną rękę. Dotyczy to także suplementów zażywanych w okresie ciąży. Jeżeli rozpoczęłaś przygotowania do ciąży lub jesteś w ciąży, warto porozmawiać z lekarzem o zażywaniu dodatkowych witamin. Przed zażyciem suplementu, przede wszystkim upewnij się, że nie wchodzi on w interakcje z lekami, które przyjmujesz na stałe.

Zwracaj uwagę na składniki

Eksperci z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego uważają, że odpowiednia ilości witamin i mikroelementów stosowanych przez kobietę, wpływa pozytywnie na rozwój płodu i zdrowie matki. Planując suplementację w ciąży szukaj produktów, które będą zawierały 5 najważniejszych składników: kwas foliowy – odpowiedzialny za prawidłowy rozwój układu nerwowego u dziecka, jod – pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy oraz produkcji jej hormonów, witamina D – przyczynia się do prawidłowego wchłaniania i wykorzystywania wapnia oraz fosforu, DHA – wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu, oraz żelazo – które bierze udział w procesie podziału komórek oraz pomaga w produkcji czerwonych krwinek.

Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia

Być może zastanawiasz się czy przyjmując suplementy w oddzielnych tabletkach, nie przekraczasz zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zamiast martwić się o to, wybierz taki suplement diety, który będzie zawierał wszystkie niezbędne składki w jednej kapsułce. Takim suplementem jest Pregna PLUS, który zawiera wszystkie niezbędne składniki w jednej, małej, łatwej do połknięcia kapsułce, przyjmowanej raz na dobę.

Wybieraj polecane produkty

Jeżeli zastanawiasz się, jakie suplementy diety będą dla ciebie najlepsze, wybierz takie, które pochodzą z pewnych źródeł i są rekomendowane przez ekspertów. Takim produktem jest Pregna PLUS – suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią, opracowany według standardów Evidence Based Medicine. Zawiera rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne składniki: kwas foliowy, żelazo, jod i witaminę D. Pregna Plus został wzbogacony o L-metylofolian wapnia, składnik, który jest biologicznie dostępną formą folianów, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajany. W skład produktu wchodzą również ważne w tym okresie kwasy omega-3, w tym DHA. Olej, będący źródłem DHA, pozyskany jest przy użyciu technologii PureMax. Poddawany jest on rygorystycznym standardom badawczym, aby zapewnić najwyższą jakość i zminimalizować ilość zanieczyszczeń środowiskowych.

Więcej: Pregna

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy