Dziewczynka z kolorowanką
fot. Adobe Stock

Świąteczne kolorowanki najlepsze przed Gwiazdką [DO DRUKU]

Długie wieczory oczekiwania na Boże Narodzenie wcale nie muszą być dla dziecka nudne! Uprzyjemnią je zabawy plastyczne, np. kolorowanie obrazków ze świątecznymi motywami.
Dziewczynka z kolorowanką
fot. Adobe Stock
Choć do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, wprowadź do domu świąteczną atmosferę już teraz! Wspólne przygotowania do świąt z dzieckiem są bardzo ważnym i przyjemnym etapem. Ale nie do wszystkich prac można włączyć malucha. Żeby wtedy zająć dziecko czymś przyjemnym, wykorzystaj nasze świąteczne kolorowanki.

Świąteczne tradycje

Przed świętami zapoznawaj dziecko z wigilijnymi tradycjami. Opowiadaj nie tylko o choince czy św. Mikołaju, ale też o religijnym wymiarze świąt Bożego Narodzenia (nawet jeśli jesteście niewierzący, maluch chętnie posłucha opowieści o narodzinach Jezuska). Na początku grudnia możesz też razem z dzieckiem zacząć odmierzać czas, używając kalendarza adwentowego. Dzięki niemu dziecko będzie realnie widziało, jak z każdym dniem zbliża się Gwiazdka. Spraw by ten wyjątkowy przedświąteczny okres nie kojarzył się z długimi sklepowymi kolejkami czy nerwowym sprzątaniem domu, lecz z przyjemną zabawą i wspólnym przygotowaniem do ulubionego dziecięcego święta. 

Przygotowania do świąt

Oprócz dawania dziecku świątecznych kolorowanek, którymi w zasadzie może samo się zajmować, warto też spędzić z maluchem trochę czasu wspólnie, robiąc świąteczne ozdoby. Wbrew pozorom takie prace plastyczne wcale nie są trudne nawet dla najbardziej opornych artystów, także tych dorosłych. Możecie wspólnie robić łańcuchy na choinkę, bombki ze styropianu czy aniołki z masy solnej. A w międzyczasie możesz dać maluchowi do kolorowania nasze świąteczne kolorowanki do druku.

Zobacz też inne świąteczne kolorowanki do druku:

Świąteczne kolorowanki do druku 

Wystarczy, że klikniesz we wzór świątecznej kolorowanki, aby ją wydrukować. Oto lista kolorowanek:
 1. Mikołaj
 2. Renifer
 3. Bałwanek
 4. Siedzący bałwanek
 5. Siedzący Mikołaj
 6. Siedzący skrzat
 7. Uśmiechnięty bałwanek
 8. Zamyślony renifer
 9. Leżący renifer
 10. Leżący Mikołaj
 11. Leżący skrzat
 12. Mikołaj z prezentem
 13. Wesoły skrzat
 14. Zdziwiony Mikołaj
 15. Uśmiechnięty renifer
 
1. Mikołaj – to ulubiona świąteczna postać wszystkich dzieci. Bez Mikołaja (i prezentów od niego) trudno w ogóle wyobrazić sobie święta. Kliknij i wydrukuj obrazek!
Mikołaj kolorowanka świąteczna
Powrót do listy kolorowanek

2. Renifer – razem ze swoimi towarzyszami dzielnie ciągnie sanie św. Mikołaja. Kliknij i wydrukuj obrazek!
renifer kolorowanka
Powrót do listy kolorowanek

3. Bałwanek – jeśli jest zima, to musi być też... bałwanek. Oczywiście ciepło ubrany! Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka świąteczna bałwanek
Powrót do listy kolorowanek

4. Siedzący bałwanek – bałwanki też mogą się zmęczyć długim staniem. A może lepiej do razu ulepić siedzącego bałwanka? Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka z bałwankiem
Powrót do listy kolorowanek

5. Siedzący Mikołaj – i święty czasem odpoczywa... Taki obrazek z małą liczbą szczegółów nadaje się już dla maluchów. Kliknij i wydrukuj obrazek!
Mikołaj kolorowanka świąteczna
Powrót do listy kolorowanek

6. Siedzący skrzat – witaj, skrzacie! Oto kolejny pomocnik Mikołaja, który w Wigilię ma mnóstwo pracy. Kliknij i wydrukuj obrazek!
skrzat kolorowanka
Powrót do listy kolorowanek

7. Uśmiechnięty bałwanek – a teraz czas pomyśleć, czy bałwanki były grzeczne przez cały rok. Należy się prezent czy nie? Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka z bałwankiem
Powrót do listy kolorowanek

8. Zamyślony renifer – tę kolorowankę łatwo będzie pokolorować nawet dość małemu dziecku ze względu prostotę obrazka. Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka z reniferem
Powrót do listy kolorowanek

9. Leżący renifer – przed świętami renifery jeszcze mogą odpoczywać, żeby nabrać sił do bożonarodzeniowej pracy. Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka z reniferem
Powrót do listy kolorowanek

10. Leżący Mikołaj – zanim zacznie się świąteczna gonitwa także dla Mikołaja jest chwila, by odetchnąć. Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka z Mikołajem
Powrót do listy kolorowanek

11. Leżący skrzat – skrzaty, które pomagają Mikołajowi, mają mnóstwo pracy także przed świętami. Na szczęście, są z tego zadowolone. Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka ze skrzatem
Powrót do listy kolorowanek

12. Mikołaj z prezentem – czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Gruba kreska na tym rysunku pomaga kolorującym dzieciom nie wychodzić za linię. Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka z Mikołajem
Powrót do listy kolorowanek

13. Wesoły skrzat – świąteczne rysunki grubą kreską są łatwe do kolorowania dla dzieci, bo mniej widać, gdy maluchy nie do końca trzymają się linii. Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka ze skrzatem
Powrót do listy kolorowanek

14. Zdziwiony Mikołaj – co zadziwiło tego Mikołaja? Zabrakło prezentów na saniach? Niemożliwe! Kliknij i wydrukuj obrazek!
kolorowanka św. Mikołaj
Powrót do listy kolorowanek

15. Uśmiechnięty renifer – prezenty rozwiezione? Renifery mogą wreszcie odpocząć! Kliknij i wydrukuj obrazek!
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 20 głosy

Zobacz także

Popularne tematy