Kolorowanki z Mikołajem

Kolorowanki z Mikołajem na Boże Narodzenie [DO DRUKU]

Kolorowanki ze św. Mikołajem wprowadzą dziecko w świąteczny nastrój. Nie ma nic prostszego niż gotowe kolorowanki do druku. Pobierz szablony i daj dziecku.
Magdalena Drab
Kolorowanki z Mikołajem

Kolorowanki ze św. Mikołajem uprzyjemnią maluchowi oczekiwanie na Boże Narodzenie. Oprócz Świętego Mikołaja są też na nich choinki, renifery, gwiazda betlejemska, prezenty. Ten wesoły zbiór 25 kolorowanek do druku wystarczy pobrać, puścić na drukarkę, dać dziecku, które z chęcią je pokoloruje.  

Kolorowanki z Mikołajem na czas przedświąteczny

Kilka tygodni przed Wigilią w każdym domu rozpoczynają się przygotowania do Bożego Narodzenia. Warto zaangażować do pomocy dziecko choćby do robienia świątecznych ozdób, np. choinki z makaronu. Pamiętaj, że najważniejsze nie jest to, by było perfekcyjnie, ale by ten czas był rodzinny i spędzony w miłej atmosferze. Jednak jeśli maluch bardziej utrudnia ci pracę, niż pomaga, możesz sięgnąć po świąteczne kolorowanki z Mikołajem. Takie ważne świąteczne zadanie z pewnością przypadnie do gustu dziecku i zajmie je na dłuższy czas, gdy ty spokojnie będziesz mogła lepić uszka.

Obrazki z Mikołajem do kolorowania

Chyba każde dziecko zna sympatycznego staruszka w czerwonym stroju z długą białą brodą. Według legend Święty Mikołaj mieszka wraz z grupą swych elfów w Laponii i raz do roku rozwozi grzecznym dzieciom prezenty saniami zaprzęgniętymi w renifery. Nie ma malucha, który nie odliczałby dni do Gwiazdki! Oczekiwanie możesz umilić dziecku świątecznymi kolorowankami.

Kolorowanki i zagadki dla dzieci - sprawdź opinie


Wystarczy kliknąć obrazek, wydrukować szablon i dać dziecku do pokolorowania. Oto lista kolorowanek:
 1. Tradycyjna
 2. Twarz Mikołaja
 3. Mikołaj z długą brodą
 4. Grzeczne dzieci
 5. Worek prezentów
 6. Bez prezentów
 7. W domu z Mikołajem
 8. Z prezentami
 9. Mikołaj na nartach
 10. Sanie Mikołaja z reniferem
 11. W saniach
 12. Święty Mikołaj z dzieckiem
 13. Mikołaj i góra prezentów
 14. Z pustym workiem
 15. Świąteczny prezent od Mikołaja
 16. Zmęczony Mikołaj
 17. Z dużym workiem
 18. Pudełka z prezentami
 19. Na sankach
 20. Z workiem prezentów
 21. Z dzwonkiem
 22. Mikołaj w samolocie
 23. Witaj, Święty Mikołaju!
 24. Mikołaj z listem od dziecka
 25. Mikołaj gotowy do pracy
Możecie również napisać z tyłu kartki list do Świętego Mikołaja lub skorzystać z naszych gotowych do wydruku listów do Świętego Mikołaja.

1. Tradycyjna – Maluch może pokolorować Mikołaja, ale także ma przestrzeń do własnej twórczości. Zaproponuj dorysowanie choinki, worka z prezentami lub elfów. Kliknij i wydrukuj​!
stojący Mikołaj
Wróć do listy kolorowanek.

2. Twarz Mikołaja – Głowa idealnie się nadaje do wycięcia i ozdobienia drzwi lub okna. Pamiętaj, że kolorowanki można nie tylko kolorować, np. brodę można zrobić z waty! Kliknij i wydrukuj.
głowa Mikołaja
Wróć do listy kolorowanek.

3. Mikołaj z długą brodą – Jeden duży, czy dużo małych prezentów? Coś z listy, a może niespodzianka? Świąteczne rysunki to świetna okazja, by wybadać, na co czeka nasze dziecko. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z prezentem
Wróć do listy kolorowanek.

4. Grzeczne dzieci – Mikołaj w swojej księdze ma imiona wszystkich dzieci. Czy twój maluch znajdzie się na liście tych grzecznych? To świetna okazja, by porozmawiać z dzieckiem i skłonić je do refleksji nad zachowaniem. Pamiętaj, jednak by nie straszyć dziecka Mikołajem. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z książką
Wróć do listy kolorowanek.

5. Worek prezentów – Może na drugiej stronie kolorowanki maluch napisze lub narysuje, co chciałby dostać od Mikołaja? Lista na pewno będzie długa! Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z workiem
Wróć do listy kolorowanek.

6. Bez prezentów – Sympatyczny Mikołaj pokolorowany przez malucha może być piękną świąteczną kartką dla babci i dziadka.  Święta to przecież czas obdarowywania. Kliknij i wydrukuj.
Święty Mikołaj
Wróć do listy kolorowanek.

7. W domu z Mikołajem – Świąteczne kolorowanki to piękna ozdoba. Zastanówcie się, jak jeszcze możecie ozdobić pokój dziecka na Boże Narodzenie. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z prezentami
Wróć do listy kolorowanek.

 8. Z prezentami – Kiedy do was Mikołaj przychodzi? Jak pojawi się pierwsza gwiazdka, a może po Wigilii? Boże Narodzenie to czas pełen emocji. Kliknij i wydrukuj.
Uśmiechnięty Mikołaj
Wróć do listy kolorowanek.

9. Mikołaj na nartach – Czy święty zawsze musi jechać w saniach? Zabawcie się w wymyślanie środków transportu dla Mikołaja. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj na nartach
Wróć do listy kolorowanek.

10. Sanie Mikołaja z reniferem – Jak to możliwe, że sanie latają? To zasługa samych sani, czy reniferów? Boże Narodzenie to świetna okazja do trenowania wyobraźni! Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj w saniach
Wróć do listy kolorowanek.

11. W saniach – Poproś dziecko, by domalowało dachy domów lub gwiaździste niebo. Niech to będzie niepowtarzalny obrazek. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z reniferami
Wróć do listy kolorowanek.

12. Święty Mikołaj z dzieckiem – Spotkanie z Mikołajem to niesamowite doświadczenie. A u was w domu Mikołaj osobiście wręcza prezenty, czy może robi tak, by nikt go nie zauważył? Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj przy choince
Wróć do listy kolorowanek.

13. Mikołaj i góra prezentów – Zastanawialiście się kiedyś, jak Mikołaj daje radę udźwignąć te wszystkie prezenty?  Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj niesie prezenty
Wróć do listy kolorowanek.

14. Z pustym workiem – Młodszym dzieciom łatwiej będzie pokolorować Mikołaja, który jest prostszy i ma mniej szczegółów. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj ze skarpetą
Wróć do listy kolorowanek.

15. Świąteczny prezent od Mikołaja – Każdy prezent musi być dokładnie podpisany, tak by wszystkie podarunki trafiły do właściwych dzieci.  Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj rozdaje prezenty
Wróć do listy kolorowanek.

16. Zmęczony Mikołaj – Roznoszenie prezentów to nie lada wyzwanie. Do uporządkowania list prezentów, ich wyprodukowania i pakowania potrzebny jest też niemały sztab elfów.  Kliknij i wydrukuj.
Zmęczony Mikołaj
Wróć do listy kolorowanek.

17. Z dużym workiem – Rubaszny, w czerwonym płaszczu i z białą brodą? Mikołaj nie zawsze tak wyglądał, a właśnie taki wizerunek zawdzięczamy producentowi popularnego napoju gazowanego. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z workiem pełnym prezentów
Wróć do listy kolorowanek.

18. Pudełka z prezentami – Świąteczny papier, pudełka, wstążki i kokardki, karnety, naklejki... Mikołaj oprócz fabryki prezentów musi mieć na biegunie niemały zapas akcesoriów do pakowania prezentów.  Kliknij i wydrukuj.
Rozdawanie prezentów
Wróć do listy kolorowanek.

19. Na sankach – Czy to sanie czy saneczki, prezenty zawsze dojadą na czas.   Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj na sankach
Wróć do listy kolorowanek.

20. Z workiem prezentów – Nawet bardzo małe dzieci czekają w święta na prezenty. Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj niesie worek
Wróć do listy kolorowanek.

21. Z dzwonkiem – Każdy maluch chciałby choć raz spotkać się z Mikołajem osobiście. Czy wasze dzieci polują na Świętego?  Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj z dzwonkiem
Wróć do listy kolorowanek.

22. Mikołaj w samolocie – A może prezenty wcale nie są dostarczane już saniami, ale samolotem?  Kliknij i wydrukuj.
Mikołaj w samolocie
Wróć do listy kolorowanek.

23. Witaj, Święty Mikołaju! – Nie ma to jak paść świątecznie się przywitać! I dostać prezent, oczywiście. Kliknij i wydrukuj.
 
Witaj Mikołaju!
Wróć do listy kolorowanek.
24. Mikołaj z długim listem od dziecka - czasami Mikołaj ma dużo pracy ze skompletowaniem prezentów, szczególnie kiedy list jest aż taki długi! Pomóż dziecku pokolorować ten ładny obrazek z Mikołajem. Kliknij i wydrukuj.
kolorowanka z Mikołajem czytającym list
Wróć do listy kolorowanek.
25. Mikołaj gotowy do pracy - Praca Mikołaja jest wdzięczna i radosna, ale chyba nie jest lekka. Spójrzcie na ten wielki wór pełen zabawek! Żeby wydrukować tę kolorowankę z Mikołajem, kliknij obrazek i wydrukuj go.
Mikołaj w pracy
Wróć do listy kolorowanek.

Zobacz też:
Zobacz więcej inspiracji na świąteczny czas z dzieckiem.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 24 głosy

Zobacz także

Popularne tematy