Kolorowanki z Mikołajem

Kolorowanki z Mikołajem na Boże Narodzenie [DO DRUKU]

Kolorowanki ze św. Mikołajem wprowadzą dziecko w świąteczny nastrój. Nie ma nic prostszego niż gotowe kolorowanki do druku. Pobierz szablony i daj dziecku.
Magdalena Drab
Kolorowanki z Mikołajem
Kolorowanki ze św. Mikołajem uprzyjemnią maluchowi oczekiwanie na Boże Narodzenie. Oprócz Świętego Mikołaja są też na nich choinki, renifery, gwiazda betlejemska, prezenty. Ten wesoły zbiór 25 kolorowanek  z Mikołajem do druku wystarczy pobrać, puścić na drukarkę, dać dziecku, które z chęcią je pokoloruje.  

Kolorowanki do druku: Mikołaj

Chyba każde dziecko zna sympatycznego staruszka w czerwonym stroju z długą białą brodą. Według legend Święty Mikołaj mieszka wraz z grupą swych elfów w Laponii i raz do roku rozwozi grzecznym dzieciom prezenty saniami zaprzęgniętymi w renifery. Nie ma malucha, który nie odliczałby dni do Gwiazdki! Oczekiwanie możesz umilić dziecku świątecznymi kolorowankami. Wystarczy kliknąć obrazek, wydrukować szablon i dać dziecku do pokolorowania.

Kolorowanki z Mikołajem

Oto lista kolorowanek:

 1. Mikołaj - tradycyjna kolorowanka
 2. Twarz Mikołaja
 3. Mikołaj z długą brodą
 4. Grzeczne dzieci
 5. Worek prezentów
 6. Bez prezentów
 7. W domu z Mikołajem
 8. Mikołaj z prezentami
 9. Mikołaj na nartach
 10. Sanie Mikołaja z reniferem
 11. W saniach
 12. Święty Mikołaj z dzieckiem
 13. Mikołaj i góra prezentów
 14. Z pustym workiem
 15. Świąteczny prezent od Mikołaja
 16. Zmęczony Mikołaj
 17. Z dużym workiem
 18. Pudełka z prezentami
 19. Na sankach
 20. Z workiem prezentów
 21. Z dzwonkiem
 22. Mikołaj w samolocie
 23. Witaj, Święty Mikołaju
 24. Czapka Mikołaja - kolorowanka
 25. Głowa Mikołaja - kolorowanka
 26. Mikołaj biskup
 27. Skarpeta mikołajkowa

Kolorowanki i zagadki dla dzieci - sprawdź opinie

Możecie również napisać z tyłu kartki list do Świętego Mikołaja lub skorzystać z naszych gotowych do wydruku listów do Świętego Mikołaja.
 
1. Mikołaj - tradycyjna kolorowanka 
Maluch może pokolorować Mikołaja, ale także ma przestrzeń do własnej twórczości. Zaproponuj dorysowanie choinki, worka z prezentami lub elfów. Kliknij i wydrukuj​!

stojący Mikołaj kolorowanka

2. Kolorowanka: twarz Mikołaja
Głowa idealnie się nadaje do wycięcia i ozdobienia drzwi lub okna. Pamiętaj, że kolorowanki można nie tylko kolorować, np. brodę można zrobić z waty! Kliknij i wydrukuj.

głowa Mikołaja - kolorowanka

3. Mikołaj z długą brodą - obrazek do pokolorowania
Jeden duży, czy dużo małych prezentów? Coś z listy, a może niespodzianka? Świąteczne rysunki to świetna okazja, by wybadać, na co czeka nasze dziecko. Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj z prezentem - kolorowanka

4. Grzeczne dzieci - kolorowanka
Mikołaj w swojej księdze ma imiona wszystkich dzieci. Czy twój maluch znajdzie się na liście tych grzecznych? To świetna okazja, by porozmawiać z dzieckiem i skłonić je do refleksji nad zachowaniem. Pamiętaj jednak, by nie straszyć dziecka Mikołajem lub rózgąKliknij i wydrukuj.

Mikołaj z książką kolorowanka

5. Worek prezentów - pokoloruj obrazek
Może na drugiej stronie kolorowanki maluch napisze lub narysuje, co chciałby dostać od Mikołaja? Lista na pewno będzie długa! Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj z workiem kolorowanka

6. Kolorowanka: Mikołaj bez prezentów 
Sympatyczny Mikołaj pokolorowany przez malucha może być piękną świąteczną kartką dla babci i dziadka.  Święta to przecież czas obdarowywania. Kliknij i wydrukuj.

Święty Mikołaj kolorowanka

7. Mikołajem w domu - kolorowanka
Świąteczne kolorowanki to piękna ozdoba. Zastanówcie się, jak jeszcze możecie ozdobić pokój dziecka na Boże Narodzenie. Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj z prezentami kolorowanka

 8. Mikołaj z prezentami - pokoloruj obrazek
Kiedy do was Mikołaj przychodzi? Jak pojawi się pierwsza gwiazdka, a może po Wigilii? Boże Narodzenie to czas pełen emocji. Kliknij i wydrukuj.

Uśmiechnięty Mikołaj kolorowanka

9. Kolorowanka: Mikołaj na nartach 
Czy święty zawsze musi jechać w saniach? Zabawcie się w wymyślanie środków transportu dla Mikołaja. Kliknij i wydrukuj!

Mikołaj na nartach kolorowanka

10. Sanie Mikołaja z reniferem - obrazek do kolorowania
Jak to możliwe, że sanie latają? To zasługa samych sani, czy reniferów? Boże Narodzenie to świetna okazja do trenowania wyobraźni! Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj w saniach kolorowanka

11. W saniach - pokoloruj obrazek
Poproś dziecko, by domalowało dachy domów lub gwiaździste niebo. Niech to będzie niepowtarzalny obrazek. Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj z reniferami kolorowanka

12. Święty Mikołaj z dzieckiem - kolorowanka do druku
Spotkanie z Mikołajem to niesamowite doświadczenie. A u was w domu Mikołaj osobiście wręcza prezenty, czy może robi tak, by nikt go nie zauważył? Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj przy choince kolorowanka

13. Mikołaj i góra prezentów - obrazek do pokolorowania
Zastanawialiście się kiedyś, jak Mikołaj daje radę udźwignąć te wszystkie prezenty?  Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj niesie prezenty kolorowanka

14. Mikołaj z pustym workiem: kolorowanka 
Młodszym dzieciom łatwiej będzie pokolorować Mikołaja, który jest prostszy i ma mniej szczegółów. Kliknij i wydrukuj.

kolorowanka Mikołaj ze skarpetą

15. Kolorowanka: świąteczny prezent od Mikołaja 
Każdy prezent musi być dokładnie podpisany, tak by wszystkie podarunki trafiły do właściwych dzieci. Ta kolorowanka z Mikołajem pozwoli dziecku umilić czas oczekiwania na swój prezent! Kliknij i wydrukuj.

Mikołaj rozdaje prezenty: kolorowanka

16. Zmęczony Mikołaj: kolorowanka 
Roznoszenie prezentów to nie lada wyzwanie. Do uporządkowania list prezentów, ich wyprodukowania i pakowania potrzebny jest też niemały sztab elfów.  Kliknij i wydrukuj kolorowankę z elfami Mikołaja.

Zmęczony Mikołaj: kolorowanka

17. Kolorowanka z Mikołajem z dużym workiem 
Rubaszny, w czerwonym płaszczu i z białą brodą? Mikołaj nie zawsze tak wyglądał, a właśnie taki wizerunek zawdzięczamy producentowi popularnego napoju gazowanego. Kliknij i wydrukuj kolorowankę z Mikołajem i prezentami.

kolorowanka z Mikołajem z workiem pełnym prezentów

18. Mikołaj i pudełka z prezentami: kolorowanka 
Świąteczny papier, pudełka, wstążki i kokardki, karnety, naklejki... Mikołaj oprócz fabryki prezentów musi mieć na biegunie niemały zapas akcesoriów do pakowania prezentów. Pozwól dziecku pokolorować prezenty od Mikołaja. Kliknij i wydrukuj.

Rozdawanie prezentów: kolorowanka z Mikołajem

19. Mikołaj na saniach do kolorowania 
Czy to sanie, czy saneczki, prezenty zawsze dojadą na czas. Ta kolorowanka z Mikołajem z pewnością rozśmieszy dziecko. Kliknij i wydrukuj.

kolorowanka Mikołaj na sankach

20. Mikołaj z workiem prezentów - kolorowanka 
Nawet bardzo małe dzieci czekają w święta na prezenty. Kliknij i wydrukuj kolorowankę z Mikołajem i workiem prezentów.

Mikołaj niesie worek kolorowanka

21. Kolorowanka Mikołaj z dzwonkiem 
Każdy maluch chciałby choć raz spotkać się z Mikołajem osobiście. Czy wasze dzieci polują na Świętego?  Kliknij i wydrukuj obrazek do kolorowania z Mikołajem.

Mikołaj z dzwonkiem kolorowanka

22. Kolorowanka z Mikołajem w samolocie 
A może prezenty wcale nie są dostarczane już saniami, ale samolotem?  Kliknij i wydrukuj kolorowankę z Mikołajem w samolocie.

Mikołaj w samolocie kolorowanka

23. Witaj, Święty Mikołaju - obrazek do kolorowania 
Nie ma to jak paść świątecznie się przywitać! I dostać prezent, oczywiście. Kliknij i wydrukuj kolorowankę ze św. Mikołajem.
 
Witaj Mikołaju - kolorowanka

24. Czapka Mikołaja - kolorowanka

Czapka Mikołaja jest niezbędnym elementem jego stroju. Może poprosisz dziecko, by na odwrocie kolorowanki z czapką Mikołaja narysowało pozostałe elementy garderoby Świętego Mikołaja, takie jak: spodnie, pasek, długi płaszcz? No i oczywiście laskę, którą stuka w okna domu, sygnalizując, że właśnie się zjawił. Kliknij i wydrukuj.

kolorowanka Mikołaj - czapka
25. Głowa Mikołaja - kolorowanka

Głowę Mikołaja dziecko może ozdobić np. kulkami z bibuły lub plasteliną. Obrazek możecie też załączyć do listu, który wyślecie Świętemu Mikołajowi. Kliknij i wydrukuj kolorowankę z głową Mikołaja.

kolorowanka Mikołaj - głowa
26. Mikołaj biskup: kolorowanka do druku

Czy twoje dziecko zna historię Świętego Mikołaja? Opowiedz mu, że postać Mikołaja jest wzorowana na biskupie, który żył bardzo dawno temu. Kliknij i wydrukuj kolorowankę z Mikołajem biskupem.

Mikołaj biskup - kolorowanka

27. Skarpeta mikołajkowa do kolorowania

Macie w domu mikołajkowe skarpety, w których 6 grudnia pojawiają się prezenty? Niech dziecko pokoloruje ten obrazek na wzór swojej własnej świątecznej skarpety. Kliknij i wydruku.

kolorowanka Mikołaj - skarpeta

Kolorowanki ze Świętym Mikołajem na czas przedświąteczny

Kilka tygodni przed Wigilią w każdym domu rozpoczynają się przygotowania do Bożego Narodzenia. Warto zaangażować do pomocy dziecko, choćby do robienia świątecznych ozdób, np. choinki z makaronu. Pamiętaj, że najważniejsze nie jest to, by było perfekcyjnie, ale by ten czas był rodzinny i spędzony w miłej atmosferze. Jednak jeśli maluch bardziej utrudnia ci pracę, niż pomaga, możesz sięgnąć po świąteczne kolorowanki z Mikołajem. Takie ważne świąteczne zadanie z pewnością przypadnie do gustu dziecku i zajmie je na dłuższy czas, gdy ty spokojnie będziesz mogła lepić uszka.


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 26 głosy

Zobacz także

Popularne tematy