Najpiękniejsze piosenki świąteczne
fot. AdobeStock

Najpiękniejsze piosenki świąteczne: angielskie i polskie przeboje bożonarodzeniowe

Przedstawiamy najpiękniejsze piosenki świąteczne, które wprawią was w magiczny nastrój przygotowań do Bożego Narodzenia. W naszym zestawieniu znajdują się takie przeboje, jak „Last Christmas”, „Let it snow!”, „All I want for Christmas” oraz polskie piosenki świąteczne, w tym „Ding Dong” czy „Pada śnieg”.
Najpiękniejsze piosenki świąteczne
fot. AdobeStock
Chociaż do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, już dziś możemy wprowadzić do naszych domów świąteczny nastrój! Przygotowaliśmy dla was 5 najpiękniejszych piosenek świątecznych po angielsku i 4 równie piękne polskie przeboje świąteczne. Przesłuchajcie je wszystkie i cieszcie się wyjątkowym klimatem grudniowych świąt. 

Najpiękniejsze piosenki świąteczne

Muzyka potrafi zdziałać cuda i mocno wpłynąć na nasz nastrój. Te najpiękniejsze piosenki świąteczne, które dla was zebrałyśmy, stworzą idealne tło do przedświątecznych przygotowań, np. do robienia ozdób choinkowych czy pieczenia ciasteczek albo makowca.

Angielskie piosenki świąteczne

Piosenek na Boże Narodzenie po angielsku z roku na rok jest coraz więcej, jednak my wciąż jesteśmy wierne klasykom. Święta po prostu nie mogą obyć się bez poniższych przebojów. Zgadzacie się? 
   
Ta angielska piosenka świąteczna to klasyk! Wersja z kultowego już filmu „To właśnie miłość” jest równie popularna, jak oryginał. Którą wersję wolicie?
 
Na Świętego Mikołaja musimy jeszcze trochę poczekać, ale świąteczną muzyką możemy już się cieszyć. Lubicie tę bożonarodzeniową piosenkę Franka Sinatry? My uwielbiamy!
 
„Last Christmas” – dla jednych ukochana świąteczna piosenka, dla innych znienawidzony koszmar świątecznych zakupów. W której grupie jesteście? My zdecydowanie w tej pierwszej!
 
Wiedzieliście, że ta piękna piosenka świąteczna została napisana w upalny, lipcowy dzień? Nie tak dawno obchodziła swoje 70. urodziny, a wciąż jest nie do przebicia!
Jedna z najbardziej wzruszających świątecznych piosenek, napisana na rzecz ofiar klęski głodu w Etiopii. Nas zawsze rozczula, was też?

Najpiękniejsze polskie piosenki świąteczne

Wśród piosenek świątecznych po polsku, których również jest całkiem sporo, te poniższe wydają się szczególnie nastrojowe. My słuchamy ich w każde święta, wy też?
   
Ta piosenka w wykonaniu Kayah w okresie okołoświątecznym jest na uszach większości Polaków. Wystarczy zanucić „Ding Dong, wesołych świąt”, by wyobrazić sobie cudowne, rodzinne chwile przy wigilijnym stole. 
 
Ten przebój świąteczny od lat cieszy się ogromną popularnością. Jest pełen radości i nadziei, czyli dokładnie taki, jak święta Bożego Narodzenia. 
 
Ta piękna polska piosenka świąteczna pochodzi z albumu artystki pt. „Kolędy”. Ciepły, przeszywający głos Edyty Górniak w połączeniu z męskim wokalem Krzysztofa Antkowiaka sprawia, że słuchanie jej niesamowicie relaksuje. Idealna na Boże Narodzenie!
 
To niewiarygodne, że ten polski przebój świąteczny ma już ponad 44 lata i wciąż jest hitem każdego Bożego Narodzenia w rozgłośniach radiowych i wielu polskich domach. Autorem muzyki jest Seweryn Krajewski, a słów – Krzysztof Dzikowski. 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dorota Czaja o pierwszych świętach z synkiem
Gwiazda zdradza, co najbardziej lubi jeść w Wigilię i co kupi dla synka Leosia.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy