GRY
 
 

Światowy Dzień Pieczenia już 18 maja! Upiecz ciasto dla kogoś, kogo kochasz

Każda okazja jest dobra, by okazać bliskim swoje uczucia. A o miłości lub przyjaźni najpiękniej jest nie mówić, tylko zrobić coś, co ją wyrazi. Ciasto upieczone specjalnie dla męża lub mamy lub przyjaciółki jest niezłym pomysłem, prawda? Zwłaszcza jeśli lubisz piec. A może chcesz się nauczyć? Światowy Dzień Pieczenia obchodzony na świecie 18 maja. Dołącz!

Światowy Dzień Pieczenia
fot. Mat. pras.

Upiecz ciasto dla kogoś bardzo ważnego i wyjątkowego w twoim życiu, niech to będzie wyraz miłości, przyjaźni i wdzięczności – taki jest przekaz na tegoroczny Światowy Dzień Pieczenia, który odbędzie się w niedzielę 18 maja.

Możesz zdecydować się na tradycyjny, sprawdzony, polski wypiek lub odrobinę poeksperymentować i upiec ciasto popularne w innym kraju. Własnoręczne przygotowanie ciasta może być bardzo proste i przyjemne nawet dla początkujących! A obdarowana osoba na pewno ucieszy się i doceni wysiłek włożony w upieczenie pysznej niespodzianki. Bo to coś więcej niż kupienie gotowego ciasta w cukierni!

Oto top 5 pomysłów na ciasto dla najbliższych:

1. Muffinki z czekoladą

Będziesz potrzebować foremek na muffinki (wygodne są silikonowe) lub blaszki z zagłębieniami na kilka lub kilkanaście muffinek – taką blaszkę łatwiej się wyciąga z piekarnika niż pojedyncze foremki.

Zobacz przepis na muffinki  z czekoladą

Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

2. Biszkopt z malinami

Zamiast malin możesz też użyć truskawek (akurat zaczyna się na nie sezon). Taki biszkopt może zjeść z wami nawet dziecko, które nie skończyło roku, ale ma więcej niż 10 miesięcy i może jeść już większe ilości produktów glutenowych.
Zobacz przepis na biszkopt z malinami

3. Szarlotka z polewą

Szarlotka to ciasto, które sprawdza się zawsze! I mało kto jej nie lubi. A ponieważ jabłka nie są już teraz najbardziej wartościowe, to kolejny powód, by użyć ich do szarlotki.
Zobacz przepis na szarlotkę z polewą

4. Ciasto marchewkowe

Pyszne, zdrowe, smakuje prawie jak piernik! Jeśli je fantazyjnie ozdobisz, np. ulepisz z lukru plastycznego małe marcheweczki, będzie wyglądało naprawdę atrakcyjnie.
Zobacz przepis na ciasto marchewkowe

5. Kruche babeczki kajmakowe

Choć są bardzo słodkie, to na szczęście są też niewielkie, więc nie da się ich zjeść bardzo dużo. Do upieczenia babeczek z kruchego ciasta będziesz potrzebować foremek na minitarty lub babeczki.
Zobacz przepis na babeczki kajmakowe

Na stronie  www.swiatowydzienpieczenia.pl znajdziecie przepisy na 17 popularnych i łatwych do zrobienia ciast z całego świata. Być może staną się one podpowiedzią i inspiracją do działania.

Smacznego Światowego Dnia Pieczenia!
Doładuj
Przeładuj