Płaczące dziecko w łóżeczku bez opieki
fot. Fotolia

Przepijała 500+ i zasiłki. Nie wykorzystała szansy i sąd odebrał jej dzieci

O Elwirze L. ze Świebodzic było głośno kilka miesięcy temu. Kobieta nie wykorzystała szansy danej przez sąd rodzinny i straciła prawo do opieki nad dziećmi.
Hanna Szczesiak
Płaczące dziecko w łóżeczku bez opieki
fot. Fotolia
W marcu pisaliśmy o 36-letniej mieszkance Świebodzic, która opiekowała się czworgiem dzieci, mając we krwi 3 promile alkoholu. Kobieta wydawała na alkohol pieniądze z programu 500+ i comiesięczne zasiłki. Jak podaje Gazeta Wrocławska, kurator wydał zarządzenie tymczasowe o odebraniu jej dzieci.

Zmarnowana druga szansa

36-letnia Elwira L. mieszkała wraz z dziećmi w mieszkaniu komunalnym i nigdy nie pracowała. Żyła z pieniędzy, które dostała od państwa – w tym ze środków z programu 500+. Według zeznań sąsiadów, jest uzależniona od alkoholu i od lat marnotrawiła pieniądze od państwa. 15 marca kobieta nie stawiła się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Pracownicy ośrodka zawiadomili policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy do mieszkania okazało się, że była pijana. Dzieci zostały oddane pod opiekę sąsiadów, a ich matka trafiła na izbę wytrzeźwień. Mimo tego incydentu sąd uznał, że kobieta zasługuje na drugą szansę i może opiekować się dziećmi.

Pani Elwira nie wykorzystała szansy i nie podjęła walki z nałogiem. Gdy pod koniec czerwca do jej mieszkania przyszedł kurator, po raz kolejny była pijana. O sprawie od razu poinformowano sąd rodzinny. Sąd wydał decyzję o tymczasowym odebraniu jej praw do opieki nad dziećmi. Najmłodsze dzieci, 2-miesięczne i 5-letnie, trafiły do rodziny zastępczej. Opiekę nad starszym rodzeństwem przejął ich ojciec.

Czy według was każdy zasługuje na drugą szansę? Ta historia pokazuje nam, że druga szansa nie zawsze jest wykorzystana...

Zobacz także: Upijała się za 500+ i becikowe. Sąd uznał, że może opiekować się dziećmi

Źródło: gazetawroclawska.pl, wp.pl
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy