symbole narodowe kolorowanki do wydruku
fot. Adobe Stock

Symbole narodowe: kolorowanki do wydruku

Symbole narodowe w postaci kolorowanki do wydruku pozwolą nawet całkiem małym dzieciom doświadczyć pierwszej lekcji patriotyzmu. Doskonale sprawdzą się także w sytuacji, gdy maluchowi doskwiera nuda. Wystarczy, że pobierzesz obrazki z symbolami Polski do kolorowania, wydrukujesz i dasz dziecku – świetna zabawa gwarantowana!
Joanna  Biegaj
symbole narodowe kolorowanki do wydruku
fot. Adobe Stock

Kolorowanki do wydruku z symbolami narodowymi idealnie sprawdzą się podczas ważnych państwowych świąt. Twoje dziecko nauczy się rozpoznawać herb, flagę, godło Polski oraz syrenkę warszawską. Kolorowanie ma wiele zalet, między innymi przygotowuje dziecko do pisania – maluch uczy się prawidłowo trzymać kredkę i koordynować pracę ręki. Taka zabawa rozwija koncentrację i kreatywność, wycisza dziecko, a także jest doskonałym sposobem na nudę.

Symbole Polski  kolorowanki dla dzieci:

  1. Symbole narodowe - kolorowanki do wydruku: godło 
  2. Flaga Polski: kolorowanka 
  3. Symbole narodowe - rysunki: syrenka
  4. Symbole narodowe do kolorowania: mapa

Symbole narodowe - kolorowanki do wydruku: godło 

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, dziobem i złotymi szponami. Orzeł umieszczony jest w czerwonym polu tarczy. Małe elementy na godle do pokolorowania będą świetną okazją, by dziecko poćwiczyło precyzję ruchów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.


symbole narodowe kolorowanki do wydruku: godło

Flaga Polski: kolorowanka 

Flaga Polski jest jednym z symboli państwowych. Jest przedzielona na dwie części – górna jest koloru białego, dolna – czerwonego. Bardzo łatwo pomylić ją z flagą Monako, której dolna połowa jest biała, a ta znajdująca się u góry – czerwona. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.


symbole narodowe kolorowanki do wydruku - flaga


Symbole narodowe - rysunki: syrenka

W Warszawie znajduje się pomnik Syreny, lecz wizerunek syrenki można zobaczyć także na ścianach domów, latarniach, witrażach oraz szyldach. Czy twoje dziecko zna legendę o warszawskiej Syrence? Koniecznie musicie ją wspólnie przeczytać! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

symbole narodowe kolorowanki do wydruku: syrenka

Symbole narodowe do kolorowania: mapa

Na mapie Polski dziecko może pokolorować każde województwo na inny kolor. Spróbujcie też zaznaczyć kropeczkami największe miasta Polski, takie jak: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków. Obowiązkowo musicie również wskazać na mapie miasto, w którym mieszkacie! Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

symbole narodowe kolorowanki do wydruku: mapa

Kolorowanki o Polsce dla dzieci

Kolorowanki do druku będą idealne na 11 listopada oraz inne państwowe święta, takie jak: Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja. Będą też dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, gdy dziecku doskwiera nuda. Dzięki nim maluch będzie mógł również nauczyć się rozpoznawania symboli narodowych. Podczas wspólnej zabawy możesz opowiedzieć dziecku o historii Polski, świętach narodowych, a także nauczyć go słów hymnu lub innych piosenek patriotycznych

Zobacz także
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru? [PROSTA INSTRUKCJA DIY]
Kotylion z papieru to obowiązkowa ozdoba na Dzień Niepodległości. Aby zrobić biało-czerwony kotylion, potrzebujesz jedynie papieru lub bibuły. Przyda się też orzełek na kotylion. Kotylion DIY to proste zadanie, a wspólne szykowanie ozdób na 11 listopada może być niezłą frajdą i lekcją patriotyzmu dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy