Stephan family
fot. stand4truth.ca

Syrop klonowy na zapalenie opon mózgowych? Rodzice słono za to zapłacili

Rodzice "leczyli" tak 19-miesięcznego Ezekiela. Chłopiec zmarł i teraz para stanęła przed sądem. Są oskarżeni o ciężkie zaniedbanie swojego dziecka. To nie wszystko...
Adela Prochyra
Stephan family
fot. stand4truth.ca
Chłopczyk był chory przez kilka tygodni – miał gorączkę, katar, ciężko oddychał i był osłabiony. Rodzice nie zabrali go do lekarza, tylko próbowali leczyć domowymi sposobami. Podawali mu m.in. syrop klonowy z sokiem i mrożonymi owocami, wywar z czosnku, imbiru i octu winnego, ekstrakt z liści oliwnych. Mimo braku poprawy, nie zgłosili się po profesjonalną pomoc, tylko poradzili się znajomego naturopaty. Prawdopodobnie mieli świadomość tego, że dziecko ma zapalenie opon mózgowych - ostrzegała ich przed tym znajoma pielęgniarka.

Rodzice nie poczuwają się do winy

Karetkę wezwali dopiero, gdy chłopiec przestał oddychać. Mimo intensywnej terapii, dziecko zmarło 5 dni później. Teraz rodzice odpowiadają za to przed sądem. 35-letnia Collet i 32-letni David Stephan nie przyznają się do winy. Uważają, że ich podejście do zdrowia powinno być szanowane. Jednak Kanadyjczycy nie są dla Stephanów wyrozumiali – rodzina od lat jest atakowana za swoją działalność zawodową i poglądy.    

Para me jeszcze 3 dzieci. Są przeciwni szczepieniom – nie zaszczepili także małego Ezekiela. Otwarcie mówią o tym, że nie mają zaufania do profesjonalnej medycyny, ponieważ mieli z nią "złe doświadczenia". Zawodowo zajmują się prowadzeniem firmy Truehope (Prawdziwa nadzieja) Nutritional Support, która produkuje suplementy diety
Redakcja poleca: Jak wybrać termometr dla niemowlaka - film
Poznaj najważniejsze cechy popularnych termometrów dla dzieci. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać, mierząc temperaturę niemowlęciu.

Rodzina chce być wolna

Na facebookowym profilu "Modlitwy za Ezekiela" (Prayers for Ezekiel) w bardzo długim poście piszą:

"Czy kiedykolwiek będziemy wolni? Wolni od nienawiści i ataków? (...) Do grupy, która aktywnie i podle atakowała mnie i Colette – wybaczamy wam. Nie tylko wam wybaczamy, kochamy was! Kochamy was, jako Boskie Stworzenia naszego Ojca". 

Akty miłości także nie spodobały się opinii publicznej. Rodzina obecnie zbiera pieniądze na opłacenie swojego procesu sądowego w sprawie śmierci Ezekiela. Robi to na stronie Stand 4 Truth (stań w obronie prawdy). Reakcje internautów są bardzo ostre, ludzie są zbulwersowani "bezczelnością Stephanów". Przeważają komentarze w stylu "zabiliście swojego syna, powinniście zgnić w więzieniu".  

Czytaj też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy