szczpienia dzieci
fot. Fotolia

Bezpłatne warsztaty dla rodziców o szczepieniach

Zapisz się na bezpłatne warsztaty poświęcone szczepieniom dzieci. Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące szczepień.
Małgorzata Malinowska
szczpienia dzieci
fot. Fotolia
Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty dla rodziców, które odbędą się 21 marca (sobota) o godz. 10 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie. Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom dotyczącym szczepienia dzieci najmłodszych.

Jest to drugie z rozpoczętego w lutym cyklu warsztatów spotkanie dla rodziców, podczas których mogą nie tylko wysłuchać wykładu, ale także wziąć aktywny udział w dyskusji. Pierwsze zajęcia zostały poświęcone etapom wczesnego rozwoju noworodka pod okiem neurologa. Z rodzicami rozmawiała dr n. med. Grażyna Banaszek z Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie. Tematem najbliższych zajęć są szczepienia dzieci. Poprowadzi je specjalista pediatra i neonatolog dziecięcy – dr n. med. Krystyna Bober-Olesińska z Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie.

W warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Najbliższe spotkanie skierowane jest szczególnie 
do rodziców najmłodszych dzieci oraz tych, którzy czekają na narodziny potomstwa.
Zajęcia będą składać się 
z dwóch części (każda ok. 40 minut) – wykładu i części warsztatowej. Podczas spotkania obecni i przyszli rodzice dowiedzą się m.in.:
  • Dlaczego warto szczepić noworodki i niemowlęta?
  • Jak wygląda aktualny Program Szczepień ochronnych?
  • Jakie są wskazania i przeciwwskazania dla szczepień dzieci urodzonych przedwcześnie?

Liczba miejsc dla osób zainteresowanych udziałem w warsztatach jest ograniczona. Zapisów można dokonywać telefonicznie, pod nr tel.: 22 355 24 24 lub osobiście w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, przy al. Rzeczpospolitej 1 w Warszawie.

Zobacz także: Mamy dyskutują o szczepieniach
Redakcja poleca: Jak przebiega pierwsza wizyta szczepienna? [WIRTUALNE WARSZTATY]
Jak przygotować dziecko (i siebie także!) do pierwszej wizyty szczepiennej i jak taka wizyta przebiega? Jak wygląda dokumentacja dotycząca szczepień? Czy obrzęk w miejscu wkłucia to powód do niepokoju? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach dla przyszłych mam, na które zapraszamy wraz z dr n.med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy