fot. Fotolia

To nie jest tylko Wasz wybór! Decydujecie za nas wszystkich...

Bardzo mocne słowa kieruje ta mama do innych rodziców, w sprawie szczepienia dzieci. Wysłuchajcie jej!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Dla niektórych rodziców kwestia: szczepić, czy nie szczepić, jest ogromnie ważna. Napisano na ten temat miliony tekstów, które dowodzą, że albo szczepienia są groźne dla zdrowia dziecka, albo wręcz przeciwnie.

Dla tej mamy, jest to temat ważny, dlatego postanowiła napisać list, w którym wyraża swoje opinie, emocje i spostrzeżenia. Oto on:

„Jestem za szczepieniami. Szczepię swoje dzieci według harmonogramu. Nie chcę chorób, które zostały wymazane dzięki żmudnym badaniom i ciężkiej pracy wielu ludzi. Nie chcę, by powróciły epidemie. Ludzie umierają z powodu tych chorób. Co gorsza, dzieci umierają z ich powodu. Malusieńkie dzieci, które są zbyt młode, by same się zaszczepić, a ich życie i zdrowie zależy od innych ludzi. Musicie dokonać właściwego wyboru, kiedy jest na to właściwy moment.

Szczepić czy nie szczepić — NIE jest osobistym wyborem.
Osobisty wybór nie wpływa na setki, tysiące ludzi, całe społeczności. Dokonanie wyboru, aby nie szczepić, bo boisz się autyzmu, nie jest więc Twoją osobistą sprawą.

Karmienie piersią, czy nie jest osobistym wyborem.

Do której szkoły poślesz swoje dziecko, jest osobistym wyborem.

To, co robisz w domu, jest osobistym wyborem.

Chodzenie do kościoła jest osobistym wyborem.

Szczepienie nie jest osobistym wyborem!

Nawet jeśli wierzysz, że szczepienia są powiązane z autyzmem (a ja nie, bo tak nie jest, istnieje wiele badań, które to udowadniają), wolę autyzm niż śmierć swojego dziecka. Wezmę tę szansę dla moich dzieci. Mogę pracować z autyzmem. Przynajmniej mogę widzieć, jak moje dziecko dorasta. (Zanim ktoś mi powie, że mówię tak tylko dlatego, że nie wiem, co to znaczy mieć dziecko z autyzmem. – mam niepełnosprawne dziecko, więc wiem, co to są szczególne potrzeby).

Nie decyduj za mnie. Nie mów, że nie chcesz szczepić i to jest twoje prawo! – Twoja decyzja ma wpływ na tysiące innych rodziców i ich dzieci. Narażasz w ten sposób innych, choćby dorosłych, którzy nie mają wielu szczepień.

Widziałaś 5-tygodniowego noworodka na OIOM-ie z powodu kokluszu? Widziałaś go podłączonego do maszyn i kroplówek, walczącego o życie? Krztusiec (koklusz) może zabić. Jeśli przeżyjesz, to możesz mieć uszkodzone płuca i długotrwałe problemy zdrowotne. Ludzie umierają z powodu ospy (nadal). Istnieją więc poważne i realne konsekwencje Twojego osobistego wyboru dla na innych ludzi.

Nie mamy dość chorób na świecie, na które nadal nie możemy znaleźć szczepionek? Rak, HIV, różne choroby układu oddechowego, Ebola i kto wie co jeszcze…

Więc proszę, zanim zdecydujesz się na „osobisty wybór," dowiedz się jak najwięcej na temat szczepień. Śledź wszystkie informacje, które są dostępne i podejmij słuszną decyzję!”.

Czy ten list przemawia do Ciebie?

Czytaj także: Wahasz się, czy szczepić? Po tej rozmowie nie będziesz miała wątpliwości!

źródło: scarymommy.com
Redakcja poleca: Zmiany w kalendarzu szczepień 2021 [Wirtualne Warsztaty]
Czym jest Kalendarz Szczepień? Jakie zmiany wprowadzono w nim w poprzednich latach, a co zmieniło się w tym roku? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych uzyskasz biorąc udział w kolejnej, wiosennej edycji Wirtualnych Warsztatów Mamo, To Ja. Zobacz materiał, w którym o szczepieniach opowiada dr n. med. Aneta Górska-Kot, pediatra.
Oceń artykuł

Ocena 2 na 61 głosy

Zobacz także

Popularne tematy