GRY
 
 

Szczepienie przeciw grypie

Czy małe dzieci można szczepić przeciwko grypie? Przeczytaj co na ten temat sądzi pediatra.

Chcemy zaszczepić naszą półtoraroczną córeczkę przeciwko grypie. Nie wiemy tylko, czy to dobry pomysł... Bo czy takie małe dziecko może być już szczepione przeciw tej chorobie? Czy grypa jest nadal groźna? Jakie są przeciwwskazania do szczepienia? Kasia A.

To bardzo dobry pomysł, aby zaszczepić córeczkę. Tak małe dzieci, gdy mają grypę, bardzo ciężko ją przechodzą, grożą im też różne powikłania pogrypowe, np. zapalenia ucha środkowego lub płuc. Dlatego nie ma co się zastanawiać, tylko umówić maleńką na szczepienie. Tym bardziej że nowoczesne szczepionki są naprawdę bezpieczne i bardzo rzadko po ukłuciu występują powikłania.
Ale uwaga! Przeciwwskazaniem do poddania się szczepieniu jest silna alergia na białko jaja kurzego, którego używa się właśnie do produkcji szczepionki, a także infekcja, której towarzyszy gorączka.


Radzi: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki  i Dziecka w Warszawie.

mtj_dopisek.gif


Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj