szczepionka na grypę za 400 zł
fot. Adobe Stock

Szczepionka na grypę za 400 zł! „Zachowanie nieetyczne” - grzmi Minister Zdrowia

Niektóre podmioty sprzedają szczepionki na grypę w mocno zawyżonych cenach. Jedna z prywatnych przychodni liczy sobie za taką szczepionkę... 400 zł!
Joanna  Biegaj
szczepionka na grypę za 400 zł
fot. Adobe Stock
W związku z pandemią koronawirusa bardzo wzrosło w ostatnim czasie zainteresowanie szczepionką na grypę. To sprawiło, że jest ona trudno dostępna, a dodatkowo możliwość jej zakupu jest ograniczona.  Niektóre podmioty, niestety, żerują na tym i podnoszą ceny szczepionki. Zdarzają się przypadki, że za szczepionkę na grypę trzeba zapłacić nawet 400 złotych!

Zachowanie nieetyczne

Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji odniósł się do tego procederu: „Na pewno, jeżeli są to sytuacje spekulacyjne, to jest to po pierwsze zachowanie nieetyczne, to jest zachowanie, które powinno urągać powadze zawodu lekarza czy farmaceuty” - powiedział.

„Miałem takie informacje z obu izb, że w przypadkach takich będą reagowały względem tych osób, które takie nieuczciwe praktyki stosują” – dodał Minister Zdrowia.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.

Zero tolerancji

Minister Zdrowia podkreślił, że ministerstwo sprawdzi, „czy od strony formalno-prawnej jest możliwość skierowania, czy zainteresowania prokuratury takimi przypadkami”. Zaznaczył on również, że w przypadku takich działań będzie „zero tolerancji”.

Źródło: fakt.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy