Szczepionka na koronawirusa dla dorosłych
fot. Adobe Stock

Minister zdrowia: „na koronawirusa zaszczepimy WSZYSTKICH dorosłych Polaków”

Rząd chce, by na koronawirusa zaszczepiły się wszystkie dorosłe osoby w Polsce. „Żadnych niesprawdzonych produktów nie dopuścimy na nasz rynek” – zapewnił minister zdrowia.
Magdalena Drab
Szczepionka na koronawirusa dla dorosłych
fot. Adobe Stock
Szczepionka na koronawirusa ma być wkrótce dostępna, a przygotowania do jej zakupu dla polskich obywateli potwierdził już premier Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że rząd planuje zaszczepić całą populację dorosłych Polaków.

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich dorosłych?

Polska szykuje się do zakupu szczepionki na koronawirusa. Największe nadzieje rząd wiąże ze szczepionką firmy Pfizer i BioNtech SE, co do której zadeklarowano 90 proc. skuteczności. Premier rozmawiał już z kierownictwem Pfizera w sprawie zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19 na terenie naszego kraju. W piątek minister zdrowia wyjawił, że rząd planuje zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków.

„To jest potężna operacja logistyczna. My planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi, bo tyle osób ukończyło 18 lat” − powiedział Adam Niedzielski w Polsat News.

Niedzielski wyraził również nadzieję, że na koronawirusa Polacy będą szczepić się chętniej, niż w przypadku innych chorób. Zapewnił też, że szczepionka będzie bezpieczna.

„Żadnych niesprawdzonych produktów nie dopuścimy na nasz rynek”.

Szczepionka na koronawirusa firmy Pfizer przeszła już trzeci etap, czyli testowanie na ludziach. Teraz musi jeszcze zostać zweryfikowana i zatwierdzona przed odpowiednie instytucje.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy