Szczepionka na koronawirusa w marcu
fot. Adobe Stock

Szczepionka na COVID już w marcu? MZ: wystarczy dla wszystkich Polaków!

Polacy zaszczepią się na koronawirusa już w marcu lub kwietniu 2021 roku − zapowiedział minister zdrowia. Tej niespodziewanej deklaracji towarzyszyło zapewnienie, że szczepionek wystarczy dla wszystkich obywateli, ale możliwe, że do szczepienia na koronawirusa trzeba będzie dopłacić.
Magdalena Drab
Szczepionka na koronawirusa w marcu
fot. Adobe Stock
Szczepionka na koronawirusa to najbardziej oczekiwana szczepionka od początku pandemii. Wiele wskazuje na to, że do Polski szczepionka trafi już za kilka miesięcy, a dawek będzie na tyle dużo, że zaszczepić będą mogli się wszyscy obywatele.

Szczepionka na koronawirusa w marcu w Polsce?

Nad szczepionką na koronawirusa pracują firmy farmaceutyczne na całym świecie. Do tej pory do testów na ludziach trafiło jedynie 10% preparatów. Nie wiadomo było jednak, kiedy gotowa szczepionka pojawi się w sprzedaży. Tym bardziej zaskakująca jest deklaracja ministra zdrowia: Adam Niedzielski zapowiedział, że Polacy będą mogli zaszczepić się na koronawirusa w marcu lub kwietniu przyszłego roku, ale prace nad szczepionką mają zakończyć się już w grudniu.

„Jesteśmy z innymi krajami Unii Europejskiej w ścisłej współpracy, została utworzona specjalna grupa zakupowa. Ta grupa zakupowa prowadzi negocjacje z kilkoma dostawcami. Jeden z nich, który jest najbardziej zaawansowany, zadeklarował, że już pod koniec grudnia szczepionka będzie dostępna” − powiedział minister w programie Newsroom portalu money.pl.
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

Szczepionek na Covid wystarczy dla wszystkich?

Niedzielski oświadczył też, że ze względu na parytet ludności Polska zyska dostęp do szczepionki w pierwszej kolejności, a dawek wystarczy dla wszystkich obywateli. Stwierdził, że być może do szczepionki trzeba będzie dopłacić z własnej kieszeni, choć Unia Europejska chce, by szczepienia na Covid-19 były darmowe.
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy